• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Baw się słowami!

12:31, 03.03.2017
Baw się słowami!

Baw się słowami!
Baw się słowami!

Podziel się:   Więcej
Język polski dla najmłodszych w TVP Polonia

„Baw się słowami” to częściowo animowany, edukacyjny program dla dzieci w wieku 3-6 lat, który pomoże im w nauce języka polskiego. W każdym odcinku dzieci poznają nowe słowa, wyrażenia i zwroty przydatne w codziennym życiu.

Język polski dla najmłodszych w TVP Polonia
Bohaterami programu są Ania i Tomek. Ciekawe świata dzieci podróżują po Polsce, poznając rówieśników, ludzi o różnych specjalizacjach (np. lekarz, sprzedawca), rolach społecznych (np. mama, tata), a także nazwy kolejnych miast i rzek. Na swojej drodze spotykają postaci, występujące w polskich legendach i baśniach - w ten sposób poznają historię naszego kraju. Język, którym się posługują jest prosty i dostosowany do potrzeb młodego człowieka. Dzięki piosenkom, które autorzy powierzyli Joszkowi Brodzie, wierszykom i powtórzeniom, dzieci łatwo zapamiętają nowe wyrazy i zwroty. Każdy odcinek to radosna i kolorowa przygoda poznawcza. Program trwa tylko 10 minut, a więc maluchy nie znudzą się przed telewizorem. Nauka przez zabawę – to najlepsza forma przyswajania wiedzy.
Baw się słowami!
Autorem programu jest dr Joanna Sosnowska, polonistka, językoznawca i dziennikarz, która przez 7 lat współpracowała ze Szkołą Języka i Kultury Polskiej KUL jako lektor języka polskiego dla cudzoziemców. Nadzór merytoryczny sprawuje dr Magdalena Smoleń-Wawrzusiszyn, adiunkt w Katedrze Języka Polskiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, językoznawca, specjalistka z zakresu kultury języka i retoryki praktycznej, Pomysłodawczyni i współautorka unikalnej serii dwujęzycznych podręczników do nauczania języka polskiego jako obcego „Z Anią przez Polskę. Learn Polish with Ania” wydawanej w Chicago przez Kenbooks Inc.

„Baw się słowami” w każdą niedzielę  o godzinie 9:50, 19:25 i 1:20 oraz piątek o godz. 16:45 w TVP Polonia.