• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wiosna 2019 w TVP Polonia

22:00, 14.02.2019
Wiosna 2019 w TVP Polonia

Wiosenna oferta programowa TVP Polonia
Wiosenna oferta programowa TVP Polonia

Podziel się:   Więcej
POLAND AND THE BIRTH OF ISRAEL
„Focus on Poland” to nowoczesny program informacyjny, przygotowywany wyłącznie w języku angielskim, widzowie mogą oglądać przez pięć dni w tygodniu – zawsze o 23:10 i 05:55.

„Focus on Poland” przybliża ojczyznę Polakom mieszkającym poza krajem oraz tym, dla których język przodków nie jest już językiem ojczystym. Program jest tworzony z myślą o widzach, którzy poszukują rzetelnych, ciekawych informacji o Polsce – zarówno o jej współczesności, jak i o przeszłości. Formuła programu zakłada przybliżanie widzowi spoza Polski zagadnień dotyczących specyfiki przemian społecznych w Polsce, jak też jej osiągnięć na arenie międzynarodowej. „Focus on Poland” pomaga cudzoziemcom zrozumieć Polskę i Polaków oraz kształtuje pozytywny wizerunek naszego kraju na świecie.
 
 
 
...
 
Focus on Poland
W piątki o 18:25 Agata Konarska zaprasza na „Kapitał Polski” – polonijny magazyn gospodarczy, program promujący polską gospodarkę i prezentujący procesy z nią związane. W programie m.in. sylwetki polskich przedsiębiorców i wynalazców, podbijających rynki międzynarodowe, Polacy, którzy zaczynali od zera, a dziś są potentatami w biznesie, ale także ci, którzy szukają niełatwego często sposobu na opatentowanie swojego genialnego wynalazku i zainteresowanie nim światowych firm.

Informacja i publicystyka cieszą się niesłabnącą popularnością wśród widzów TVP Polonia na całym świece. W wiosennej ramówce warto szukać stałych pozycji: o godz. 21:45 serwis informacyjny „Polonia 24”. Po nim omówienie najistotniejszych wydarzeń dnia w programie „Rozmowa Polonii”, a w interaktywnym studio „Halo Polonia” odbywać się będą spotkania z działaczami polonijnymi, ludźmi kultury, sztuki i nauki oraz z ekspertami komentującymi kluczowe sprawy dla Polonii na świecie. „Racja stanu” w czwartki o 18:25 – ten program publicystyczny jest poświęcony bieżącym wydarzeniom społeczno-gospodarczym i politycznym w Polsce i na świecie.
Wiosną w TVP Polonia nie zabraknie nowych odcinków ulubionych programów, czyli: „Słownika polsko@ polskiego – talk show prof. Jana Miodka”, cyklu edukacyjnego dla dzieci „Baw się słowami”, magazynu „Kulturalni.pl”, rozmów Danuty Holeckiej „Oczy w oczy”, czy z dziedziny publicystyki - „Magazynu z Wysp”, „Magazynu z Ameryki”, „Kierunku Zachód”, „Wilnoteka”, „Wschód”, „Nad Niemnem” oraz „Wolnego Ekranu”.

Nie zostajemy w tyle w dziedzinie rozrywki. W soboty TVP Polonia zaprasza na „Kierunek kabaret” – w którym prowadzący rozmawiają o różnych aspektach kabaretu. W każdym odcinku prezentują najlepsze skecze, komentowane pod kątem poruszanego tematu. W piątki o 22:45 „Laskowik z Malickim” – kabaret literacko-muzyczny. Charyzmatycznych gospodarzy Zenona Laskowika i Waldemara Malickiego wspiera na scenie Filharmonia Dowcipu.
Wiernych widzów TVP Polonia z pewnością nie rozczaruje nasza nowa oferta filmowa. W marcu zapraszamy na premierę „Córek dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej, musicalu nagrodzonym na festiwalu w Gdyni i na Sundance Film Festiwal. W kwietniu – „Pod elektrycznymi chmurami”, reżyseria Aleksiey German, rosyjski dramat science fiction, W maju – „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” pogodna opowieść muzyczno-obyczajowa Janusza Majewskiego oraz film pt. „Nowy świat” - troje młodych reżyserów opowiada o losach trójki imigrantów, którzy przyjeżdżają do Polski z nadzieją na rozpoczęcie nowego życia.
Wiosną TVP Polonia pokaże również najnowsze serialowe produkcje Telewizji Polskiej. „Dziewczyny ze Lwowa III” - kontynuację losów kobiet, które przyjechały do Polski z Ukrainy „za chlebem” i muszą sobie radzić w nowej rzeczywistości. Nie zabraknie też premierowych odcinków najchętniej oglądanych seriali: „O mnie się nie martw IX”, „Ojciec Mateusz XX”, „Komisarz Alex XI”, „Na dobre i na złe”, „Na sygnale”, „Leśniczówka”, „Pensjonat nad rozlewiskiem”, czy telenoweli bijących rekordy oglądalności – „Barwy szczęścia” i „M jak miłość” oraz oczywiście historycznej telenoweli pt. „Korona królów”.

Od marca w soboty o 20:45 przebojowe „Sanatorium miłości”. Program ogląda ponad 5 mln widzów w Jedynce. Z pewnością podbije on serca także polonijnej widowni.
Historia jednego obrazu
Wysoko ocenianą przez widzów pozycją programową TVP Polonia jest pasmo filmów dokumentalnych, którego również nie mogło zabraknąć tej wiosny.
W paśmie „Śladami Polaków” zostaną wyemitowane reportaże o życiu i działalności Polaków mieszkających w różnych krajach świata. Reportaże będę emitowane w poniedziałki o godz. 15:10 i powtarzane w środy o godz. 5:25 i 23:30. Wśród planowanych propozycji programowych w marcu, w tym paśmie widzowie zobaczą m. in. reportaże ze Lwowa i Żółkwi na Ukrainie, a także reportaże o Polakach w Chicago, którzy przyjechali do USA z Podlasia. To wzruszające opowieści o ich życiu w Stanach Zjednoczonych: sukcesach, ale również o najtrudniejszych chwilach poza Ojczyzną. Zaczynamy 25 lutego od reportażu pt. „Pomiędzy” Moniki Meleń (autorki nagrodzonej na Festiwalu Polonijnym Losy Polaków), w którym opowiada o Rosjance zakochanej w Polsce i o tym jak Polska jest postrzegana w Rosji.
Pamiętamy o najmłodszych widzach. W sobotę TVP Polonia poleca tak lubiane przez dzieci Dobranocki. W sobotę 23-go marca o 19:45 rusza nowy cykl „Baśnie i bajki polskie,”, powtórka o godzinie 1:50. Będą to nowe atrakcyjne dla młodego widza animowane filmowe opowieści oparte na znanych baśniowych motywach i legendach, Takie jak Kluskowa brama o Wrocławiu, Serce z piernika o Toruniu czy historia Pawła i Gawła. Autorami animacji są wybitni twórcy filmowi tego gatunku. W paśmie kina familijnego w sobotnie poranki przypomnimy lubiany serial „Hotel pod żyrafą i nosorożcem” - o perypetiach rodziny Miłobędzkich, która zakłada hotel dla zwierząt. A w niedzielę o godzinie 8:25 znakomity serial „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki - po dwa odcinki w każdy weekendowy poranek. Niedzielny poranek przeznaczony jest także dla całej rodziny. W tym paśmie zostaną wyemitowane seriale przygodowe oraz nowa seria znanego i lubianego cyklu edukacyjno-językowego „Baw się słowami” - programu wspierającego naukę języka polskiego u dzieci dwu– lub wielojęzycznych. Dzieci z pewnością nie rozczarują nasze dwie nowości. „Zaczarowany świat” to program prowadzony z perspektywy dziecka, który w przyjazny sposób opowiada o teatrze. W pierwszym odcinku padną ważkie pytania: dlaczego ten teatr jest taki wielki? Na czym polega jego wyjątkowość? Czym różni się od innych teatrów i dlaczego warto go odwiedzić? Odpowie na nie pani Karolina Łukaszewicz, przewodniczka po Teatrze Wielkim Operze Narodowej. „Nieziemscy” natomiast to bardziej „kosmiczny” program, który zagości w TVP Polonia od 14 marca: Po zderzeniu z asteroidą i tym samym uszkodzeniu statku, przybysze z kosmosu muszą awaryjnie lądować na nieznanej im planecie Ziemi. Aby ułatwić sobie poznawanie nowego miejsca, kosmici przybierają ludzki wygląd. Nie wszyscy są zadowoleni ze swojego wizerunku. Niestety wiele wskazuje na to, że pobyt nieco się przedłuży. W tym czasie Nieziemscy dowiedzą się, po co ludziom włosy i dlaczego Ziemianie żyją tylko na swojej planecie.
Sympatykom Teatru Telewizji TVP Polonia proponuje premierowe spektakle: „Rejtan – druga strona drzwi” w reżyserii Wojciecha Pączka (premiera na naszej antenie 3 marca) „Paradiso” Andrzeja Strzeleckiego (24 kwietnia), „Kwiaty polskie”, czyli fragment romantycznego poematu dygresyjnego Juliana Tuwima, oczami Beaty Ścibakówny i Jana Englerta (3 maja), wyprodukowanego specjalnie dla naszej anteny oraz „List z tamtego świata” według tekstów Kornela Makuszyńskiego, w reżyserii Anny Wieczór-Bluszcz (2 czerwca).

Przypominamy, że większość audycji nadawanych w TVP Polonia można odbierać także za pośrednictwem Internetu – TVP Polonia Stream

zobacz również

  brak informacji