dodatki

widok: opisy | miniaturki
sortuj: rosnąco | malejąco

Polonia 24 - Polonijny piknik historyczny

stopklatkaSkwer błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki - miejsce które nowojorska Polonia zna doskonale. Pomnik brutalnie zamordowanego przez SB kapelana Solidarności stanął tu w 1990 roku, powstał ze składek. »  
00:01:53

Polonia 24 - Z pomocą dla Pigmejów

stopklatkaMaleńka wioska Monasao w Republice Środkowoafrykańskiej. To tam trafiło dwóch wolontariuszy z Polski. W lokalnym ośrodku zdrowia stworzonym przez polskiego misjonarza księdza Wojciecha Lulę szkolili miejscową ludność z udzielania pierwszej pomocy. Potrzeby są ogromne, bo brakuje dosłownie wszystkiego - wykwalifikowanego personelu czy podstawowych lekarstw. »  
00:01:36

Polonia 24 - Apel o pomoc z Nepalu

stopklatkaŁukasz Adamczyk i Sebastian Sojka znaleźli się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie. Trzy tygodnie temu ruszyli w Himalaje by nagłośnić zbiórkę pieniędzy dla ich niepełnosprawnego ucznia. Jednak Nepal zamknął się w głębokim lockdownie. Indyjska odmiana COVID-19 paraliżuje kraj: na ulicach wojsko, wszystkie loty odwołane, szpitale już nie przyjmują pacjentów. »  
00:01:36

Polonia 24 - Konkurs Piosenki Eurowizji

Rafał Brzozowski stanie w szranki z artystami z 17-u krajów, by walczyć o miejsce w finale. Niezbędne będą głosy Polonii. »  
00:01:24

Polonia 24 - Wirtualne lekcje

Nauczyciele otrzymują bogaty materiał, a uczniowie z bliska poznają skarby polskiej historii. »  
00:01:20

Polonia 24 - Giganci nauki

Pamięć o polskich naukowcach i ich wkładzie w globalny rozwój nauki przywraca specjalny projekt „Giganci nauki PL”. Przygotowuje go Instytut Pamięci Narodowej. »  
00:01:28

Polecamy