01.05.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Dziś w Polonii 24 o tym czym żyła Polska i Polacy w kraju. Przeciwko niskim zarobkom, tak zwanym "śmieciowym umowom" i podniesieniu wieku emerytalnego - demonstrowali uczestnicy pochodów pierwszomajowych. Liderzy Lewicy mówili, że "Dawno sytuacja w Polsce nie była tak zła" ale zaraz dodali - "a lewica dawno nie była tak silna. Coś w tym może być, bo tak licznych pochodów nie było od lat.

Dotarliśmy do archiwalnych nagrań, które teraz ujrzą światło dzienne. Przed pierwszą wojną światową udział w demonstracji pierwszomajowej był aktem odwagi. Dochodziło do regularnych bitew carskich żandarmów z robotnikami. Wyraz oporu dawały nawet eleganckie panie, które okładały żandarmów porcelanowymi filiżankami. Później historia odwróciła karty i dziś dla większości Polaków pochody to kwintesencja PRL-u.

Pamiętając, że dla większości Polaków trwa długi weekend pokażemy miejsca ze szczyptą luksusu. Apartamenty w różnych stylach, indywidualny trener, specjalnie dobrane menu i relaks w spa. Jeśli mieliby Państwo ochotę skorzystać z takiej oferty, to wyjaśniamy że niestety nie jest to oferta dla ludzi... ale ewentualnie możecie tam Państwo wysłać psa lub kota. A na koniec przypomnimy, że drugi maja to szczególny dzień dla milionów Polaków żyjących na całym świecie. Od dziesięciu lat właśnie tego dnia obchodzimy dzień Polonii i Polaków za Granicą. W Warszawie trwają ostatnie przygotowania do uroczystych obchodów tego święta. O szczegółach porozmawiamy z naszymi gośćmi Bożeną Kamiński wiceprezes Kongresu Polonii Amerykańskiej i Longinem Komołowskim prezesem Stowarzyszenia "Wspólnota Polska". Serdecznie zapraszamy!