01.08.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Dziś w Polonii 24 o ważnym dniu dla wszystkich Polaków. Co roku pierwszego sierpnia o siedemnastej Warszawa zamiera, a ryk syren słychać w całej Polsce. Minuta ciszy i oficjalne uroczystości - to widok, do którego się przyzwyczailiśmy. Ale od pewnego czasu obchodom kolejnych rocznic wybuchu Powstania Warszawskiego towarzyszy nowe zjawisko - tłumy młodych ludzi, którzy z własnej woli 1. sierpnia obchodzą w sposób wyjątkowy. A do tematu Powstania Warszawskiego wrócimy także w rozmowie Polonii 24 naszymi gośćmi będą Bogna Janke z Fundacji Warszawskie Szpitale Polowe i Edmund Baranowski wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich.

W Polonii 24 powiemy także o trudnym powrocie z Syrii. Ich domem było Aleppo - syryjskie miasto, które teraz jest linią frontu powstania przeciwko reżimowi Baszara el-Asada. 15-cioro Polaków - kobiety i ich dzieci - ewakuowano z Syrii. Wrócili ukraińskim samolotem, na razie do Kijowa, bo to Ukraina pomogła w ich ewakuacji.

Przeniesiemy się także do Londynu, gdzie ważne wydarzenia dzieją się nie tylko na arenach sportowych. Maraton Chopinowski jest jedną z imprez kulturalnych, które towarzyszą igrzyskom. W wyjątkowym koncercie uczestniczyła między innymi pierwsza dama Anna Komorowska. Fryderyk Chopin to wizytówka Polski - wiedzą o tym wszyscy. Ale nie każdy już wie, polskie ogrody botaniczne i zamkowe także należą do najciekawszych w Europie. Ich urok doceniają turyści z całego świata. Sprawdziliśmy, jak rozkwitają latem. Serdecznie zapraszamy!