01.10.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Dziś w Polonii 24 wracamy do historii 14-letniej Julki z Ukrainy. Poznaliście ją Państwo dzięki Polonii 24, która jako pierwsza poinformowała o chorobie dziewczynki. Julia ma wrodzoną wadę układu moczowego. Lekarze we Lwowie nie dawali jej szans na przeżycie. Szansą dla dziewczynki okazał się pobyt i leczenie w Centrum Zdrowia Dziecka. O szczegółach już za chwilę.

Powiemy także o najgorętszych informacjach politycznych dnia dzisiejszego. PiS ogłasza kandydata na premiera rządu technicznego. Kandydat ma profesorski tytuł i wyraziste poglądy, a my pytamy jakie ma szanse by zostać premierem. W Polonii 24 także o tym, co robić, gdy noworodek nie ma szans na życie bez respiratora i pomocy lekarskiej... Każdego roku w Polsce rodzi się prawie 400 tysięcy dzieci. Ponad 20 tysięcy z nich przychodzi na świat zbyt wcześnie - nawet w 23 tygodniu ciąży. Ogromny postęp w medycynie w ostatnim latach sprawił, że lekarze ratują coraz mniejsze wcześniaki. I coraz częściej zadają sobie dramatyczne pytania: Czy reanimacja niedojrzałego noworodka nie jest tylko przedłużaniem cierpienia? Od stycznia wchodzą nowe przepisy, które zdecydowanie utrudnią uzyskanie prawa jazdy. Szkoły nauki jazdy w całym kraju przeżywają oblężenie. A na egzamin wyruszył nasz reporter Piotr Maślak. Zdał? Zobaczcie Państwo sami.

Przeniesiemy się tez do słonecznej Kalifornii gdzie zrobiło się biało czerwono. W stolicy światowego kina odbyło się największe święto Polonii żyjącej na zachodnim wybrzeżu USA. Na Festiwalu Kultury Polskiej pojawili się m.in. Górale z Arizon, nie zabrakło też polskiej kuchni i oczywiście Polonii 24. Serdecznie zapraszamy!