02.10.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

W dzisiejszym programie niepewny los Otwartych Funduszy Emerytalnych. Może nie likwidacja, ale... politycy koalicji nie wykluczają, że gdy w budżecie zabraknie pieniędzy, to będą ich szukać w OFE. A Fundusze zarządzają już rekordową sumą - na koniec września to 252 miliardy złotych. W Polonii 24 o Polakach nabitych w OFE!

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę - z takim hasłem ateiści rozpoczynają pierwszą w Polsce kampanię. Domagają się przede wszystkim tolerancji. Na razie bilbordy pojawiły w Lublinie, ale w kolejce czekają już kolejne miasta.

Kontrowersyjna kampania wzbudza coraz więcej emocji... a do temat wrócimy w rozmowie Polonii 24 naszym gościem będzie aktorka Renata Dancewicz.

Będzie też o dramatycznie rosnącej w Polsce liczbie cesarskich cięć. Lekarze alarmują, że w ten sposób w ubiegłym roku na świat przyszło aż trzydzieści pięć procent dzieci. Więcej cesarek w Europie wykonuje się tylko we Włoszech. Sprawdzimy czy to konieczność czy niebezpieczna moda?

W Polonii 24 powiemy też o wciąż bardzo gorącym temacie amerykańskich wiz. Polscy politycy i polonijni działacze od lat bezskutecznie walczą o ich zniesienie, teraz sprawy wzięli w swoje ręce studenci z Polski. Nasi rodacy, którzy studiują na amerykańskich uczelniach zapowiadają walkę do skutku - poprzez szereg akcji, które mają skłonić władze USA do wprowadzenia ruchu bezwizowego. Zaczęli od petycji na stronach Białego Domu. Będzie też o połączeniu pasji, biznesu i patriotyzmu, czyli o ogromnym sukcesie naszego rodaka. Jest wielkości telefonu komórkowego. Nie wymaga wizyty u lekarza. Mimo że lekarz 24 godziny na dobę monitoruje każde uderzenie serca pacjenta. Takie możliwości ma Pocket ECG - kieszonkowe EKG. Urządzenie stworzył, opatentował i sprzedaje za oceanem Polski inżynier Marek Dziubiński. Serdecznie zapraszamy!