03.07.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Dziś w Polonii 24 sportowe emocje związane z Euro już opadły a my pytamy - co dalej ze stadionami. Kto będzie płacił za utrzymanie nowoczesnych obiektów w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku? Sprawdzamy jakie plany mają operatorzy, w których ręce powierzono te obiekty?

Sprawdzimy także czy Polsce grozi kryzys wiary? Coraz mniej wiernych chodzi do Kościoła - bije na alarm Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego. W kraju, w którym ponad 90% mieszkańców deklaruje katolicyzm, na niedzielną msze chodzi zaledwie 40%. Problem z wiernymi ma coraz więcej krajów, w tym m.in. Francja i Holandia. Do tematu wrócimy także w rozmowie Polonii 24 dziś naszym gościem będzie ks. Henryk Zieliński redaktor naczelny tygodnika "Idziemy".

W Polonii 24 także o tych, którzy za granicą mieli znaleźć dla siebie nowe miejsce na ziemi. Ale zamiast wymarzonego raju, zderzyli się z szarą rzeczywistością, która ich przygniotła. Z myślą o nich powstało Stowarzyszenie Polskich Psychologów w Wielkiej Brytanii. Dziś w programie przyjrzymy się działalności stowarzyszenia.

Powiemy także o pokoleniu, które ma szansę zmienić Białoruś. U siebie w kraju muszą się ukrywać podczas zajęć, bo oficjalnie ich szkoła nie istnieje. Teraz przez dwa tygodnie będą mogli uczyć się w normalnych warunkach. Do Polski przyjechało z Białorusi 90 uczniów niezależnego liceum humanistycznego. Serdecznie zapraszamy!