04.06.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Dziś w Polonii 24 o piłkarskim szturmie a Polskę. Aż 13 z 16 drużyn uczestniczących w Euro 2012 zamieszka w naszym kraju. Sprawdzimy jakie nastroje panują w polskiej kadrze? A jakie u naszych grupowych rywali? A do tematu wrócimy także w rozmowie Polonii 24 dziś naszymi gośćmi będą Tomasz Iwan i Radosław Majdan.

Przy okazji 60-tych urodzin prezydenta Bronisława Komorowskiego sprawdzimy jakim przyjacielem i kolegom jest głowa naszego państwa. Urodziny Bronisław Komorowski świętuje w dniu urodzin polskiej demokracji. 23 lata temu uczestniczyliśmy w pierwszych częściowo wolnych wyborach. Wolność jest kobietą to hasło rocznicowych obchodów. Bo choć było ich wiele, o bohaterkach tamtych wydarzeń wciąż mówi się mało.

A na koniec o tym, że Europa skręca w lewo. Po rządach prawicy w większości krajów Unii, nadszedł czas polityczną zmianę. Francja, Słowacja, Słowenia, Dania - za chwilę może Niemcy. Socjaldemokraci dochodzą do władzy.

A o szczegółach tej politycznej zmiany warty w rozmowie z Tomaszem Kalitą dyrektorem Centrum im. Ignacego Daszyńskiego oraz z Knutem Dethlefsenem dyrektorem Fundacji im. Fridricha Eberta w Polsce. Serdecznie zapraszamy!