04.10.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Dziś w Polonii 24 historia ze styku dwóch światów. Nowe lotnisko, tanie linie i zadowoleni pasażerowie. A po wyjściu z terminala w Modlinie - taksówkowa mafia, która naciąga podróżnych na kursy warte majątek. Podejrzeliśmy ten proceder ukrytą kamerą i radzimy jak nie paść ofiarą oszustów. Pozostaje mieć nadzieję, że władze lotniska jak najszybciej uporają się z tą sytuacją. Bo to, co kiedyś było marzeniem wizjonerów - dziś staje się faktem. Polska zmienia się w lotniczą bramą na zachód. Na lotniskach coraz częściej słychać język rosyjski, białoruski czy ukraiński. Sprawdzimy, więc co przyciąga do nas podróżnych ze wschodu?

Drżyjcie kierowcy! Polska policja jest coraz lepiej wyposażona w mobilne wideorejestartory i urządzenia do pomiaru prędkości. Na drogach pojawiły się też najnowocześniejsze fotoradary. Jednak cudzoziemcy podróżujący po Polsce samochodem i przekraczający prędkość wciąż mogą czuć się bezkarni. O tym, dlaczego już za chwile w Polonii 24!

W dzisiejszym programie także o tajemniczej historii zniknięcia Pani Kazimiery. To miała być dla niej wyjątkowa pielgrzymka. Ma 79 lat i marzyła, żeby pojechać do Wilna i na własne oczy zobaczyć Ostrą Bramę... Zobaczyła i... zniknęła. Od niedzieli trwają poszukiwana pani Kazimiery Zaremby z Bełchatowa, która nie wróciła z Litwy do domu. Rodzina jest zrozpaczona, a organizatorzy pielgrzymki nabierają wody w usta. A na koniec specjalny gość! Wobec jego utworów nie sposób pozostać obojętnym. Wielkie, monumentalne, niesamowite - mówią jego wielbiciele. Muzyka w stylu sacropolo - odpowiadają drudzy. Kompozytor kochany przez publiczność, choć nie zawsze traktowany poważnie przez krytyków. A o tym w jakim kierunku dziś zmierza Piotr Rubik w rozmowie Polonii 24. Serdecznie zapraszamy!