07.05.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Czy to początek wielkich zmian w europejskiej polityce? Dziś w programie Polonia 24 o wynikach wyborów we Francji i Grecji. W obu tych krajach wyborcy powiedzieli "nie" dotychczasowej władzy i tym samym planom oszczędnościowym i paktowi fiskalnemu.

Pokażemy także jak wyglądał wieczór wyborczy we Francji - jak na zwycięstwo zareagował socjalista Francois Hollande a jak swoją porażkę przyjął odchodzący z Pałacu Elizejskiego Nicolas Sarkozy.

Będzie także o zmianie warty na Kremlu. Nowym, ale znanym już Rosjanom prezydentem został Władimir Putin. Uroczystość zaprzysiężenia miała iście carski charakter - a my powiemy co podano na wielkim przyjęciu dla kilku tysięcy gości.

O tym jak zmienia się polityka w Europie i jak wydarzenia we Francji, Rosji oraz Grecji mogą wpłynąć na Polskę porozmawiamy z naszymi gośćmi byłym ambasadorem w Rosji Stanisławem Cioskiem oraz analitykiem Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych - Elżbietą Kacą.

Polonijne oskary rozdane. Kto w tym roku został laureatem Polonicusa?

Pokażemy także paradę z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jaka odbyła się w Chicago. Tegoroczny przemarsz prawie stu zespołów obserwowały 2 tysiące osób.