08.08.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Dziś w Polonii 24 miał być polski potop - to z tego powodu Niemcy aż siedem lat chronili swój rynek pracy przed naszymi rodakami. Gdy już go otworzyli, okazało się, że to zaledwie niewielki strumyczek.

Jeszcze w maju zeszłego roku eksperci prognozowali, że do pracy za Odrę wyjedzie nawet pół miliona naszych rodaków. Ale w ciągu roku w niemieckich urzędach zarejestrowało się niecałe 53 tys. Polaków. Sprawdzamy co się stało? Dlaczego rzeczywistość wygląda inaczej? Do tematu wrócimy także w rozmowie Polonii 24, a naszym gościem będzie Gabriele Lesser korespondentka Tageszeitung w Polsce.

Powiemy też o Amber Gold, które w samo południe miało zacząć wypłacać pieniądze za lokaty, których termin wygasł. Czy wypłaca? Nie wiadomo, bo klienci zgłaszający się do oddziałów słyszą tylko, że wypłaty będą realizowane przelewem na wskazane konto i może to potrwać do trzech dni. Do prokuratury wpływają tymczasem kolejne doniesienia osób, które twierdzą, że zostały oszukane.

W Polonii 24 także o ryzykownym zajęciu, czyli o wchodzenie po drabinie. Sprawa jest na tyle poważna, a ryzyko na tyle duże, że Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - w skrócie KRUS - wziął sprawę w swoje ręce i organizuje multimedialne szkolenia dla rolników: jak wchodzić po drabinie. Postanowiliśmy i my zgłębić tę tajemną wiedzę.

Przeniesiemy się też do A propos, gdyby Tomek Wilmowski, bohater serii książek Alfreda Szklarskiego, w trakcie podróży po Ameryce Południowej, zobaczył dom, który za chwilę Państwu pokażemy, byłby co najmniej zaskoczony. Co sprawia, że Dom Polski w argentyńskim Obera jest niepowtarzalny? Nie tylko jego podhalański styl....

Serdecznie zapraszamy!