09.02.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Dziś w Polonii 24 o ostatniej drodze Wisławy Szymborskiej. Kraków pożegnał noblistkę, została pochowana na cmentarzu Rakowickim. Wiersze i sentencje, które tworzyła można cytować godzinami i przy każdej okazji, cytowane były także dzisiaj. O Wisławie Szymborskiej porozmawiamy z gośćmi Polonii 24 literaturoznawcą profesorem Andrzejem Zieniewiczem, a także z poetą i prozaikiem Tomaszem Jastrunem.

Powiemy także o dymisji Edmunda Klicha, który został odwołany ze stanowiska szefa Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Zdymisjonował go Minister Transportu Sławomir Nowak, co ważne na wniosek wszystkich pozostałych członków komisji.

Powiemy także o zakończonym wielkim sympozjum w Rzymie. Zapowiedziano koniec milczenia duchownych o pedofilii. Na sympozjum byli obecni ludzie kościoła, eksperci i ofiary pedofilii. Hasłem przewodnim było "Ku uzdrowieniu i odnowie". Sprawdzamy jak kościół będzie włączył z wykorzystywaniem dzieci przez księży?

Pokażemy także jak holenderska Partia Wolności zachęca do krytykowania obcokrajowców. Partia założyła nawet specjalny portal dla niezadowolonych. "To jawny przejaw dyskryminacji" komentuje sprawę Polska Ambasada w Holandii i walczy o zamknięcie strony. O szczegółach w Polonii 24. Serdecznie zapraszamy!