11.06.2013, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Made in Poland - to hasło coraz częściej i w coraz dalszych zakątkach świata oznacza dobrą jakość. Rośnie liczba polskich firm na tyle rozpoznawalnych, że o ich markę zabiegają franczyzobiorcy na całym świecie. Jak polska franczyza przekracza granice? O tym już za chwilę w Polonii 24. Od pucybuta - do milionera - oto wyjątkowa historia Polaka, który zrobił karierę w iście amerykańskim stylu: Oskar Kowalski, jeszcze kilka lat temu nie miał pracy ani domu. A dziś - dziś jest wschodzącą gwiazdą Wall Street. Jak to możliwe? Proszę popatrzeć!

Te historię dotyczą setek tysięcy polskich rodzin, których bliskich zesłano na Syberię. Właśnie wywózkom Polaków w latach 40- tych oraz wcześniejszym zesłaniom na wschód, poświęcone ma być Muzeum Pamięci Sybiru. Placówka powstaje w Białymstoku w pobliżu dworca, skąd wywieziono ponad 20 tysięcy mieszkańców miasta.

A na koniec Michael Palin jedenz twórców legendarnej grupy Monty Pythona gościł w Warszawie przy okazji promocji swojej najnowszej książki "Prawda". W specjalnym wywiadzie dla Polonii 24 autor opowiedział o swoim doświadczeniach z Polonią i kontaktach z Jerzym Kapuścińskich. Serdecznie zapraszamy!