11.07.2012

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Dziś w Polonii 24 wracamy do dramatu rodziny z Bytomia, która przed polskim sądem walczy z niemieckim Jugendamtem o własne dzieci. Rodzicom prawa odebrał niemiecki sąd. Powód? Bo dzieciom m.in. psuły się zęby. Rodzice nie zgodzili się na rozbicie rodziny. Uciekli do Polski. Ale i tu Jugendamt upomniał się o Dawida i Daniela. Dziś sąd zakończył postępowanie w tej sprawie. Do tematu wrócimy w rozmowie dziś gościem Polonii 24 będzie mec. Piotr Schramm.

Powiemy także o innej walce - o ogródki działkowe. Ale w tle tego sporu są gigantyczne pieniądze. Trybunał Konstytucyjny uznał, że prawie połowa ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych jest niezgodna z konstytucją. A szczególnie zapisy dotyczące przywilejów Polskiego Związku Działkowców. Sprawdzimy kto straci, a kto zyska na zmianie prawa?

Przeniesiemy się też do Londynu, gdzie trwa końcowe odliczanie do Letnich Igrzysk Olimpijskich. Teraz Polonii 24 o tym co będzie się działo w Londynie. Nie mówimy tu jednak o zmaganiach sportowców, a o tym co na ten czas przygotowała Polonia. Przyjrzeliśmy się programowi specjalnie stworzonego na tę okazję Polonijnego Centrum Olimpijskiego. Serdecznie zapraszamy!