11.09.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Dziś Polonię 24 zaczynamy od wypadku polskiego autokaru we Francji. Na autostradzie numer, 36 przy zjeździe na Miluzę autobus gwałtownie zahamował, wypadł z jezdni i przewrócił się do rowu. Zginęły dwie osoby, 42 są ranne, 11 z nich jest w ciężkim stanie. Ranni trafili do sześciu szpitali we wschodniej Francji. Na miejscu, przed szpitalem w Miluzie jest nasza korespondentka Magda Tadeusiak. Zapytamy jak czują się ranni i czy wiadomo już dlaczego doszło do wypadku?

Przeniesiemy się też do nowego Yorku. Ten dzień na zawsze odmienił ich życie. Cudem uniknęli śmierci, ale pod gruzami stracili wielu przyjaciół. Z Polakami, którzy pracowali w wieżach World Trade Center rozmawiali reporterzy Polonii 24. Powiemy też o Amerykańskiej Polonii, która czekała na ten moment wiele lat - bo to głównie dzięki jej staraniom Stany Zjednoczone odtajniły dokumenty dotyczące zbrodni katyńskiej. Choć o samym Katyniu wiele nowego w nich nie ma - jest dowód na to, że Stany Zjednoczone wiedziały o zbrodni już w 43 roku. Wrócimy też do temat raportu Antoniego Macierewicza. Po raz kolejny skarb państwa przegrywa proces o naruszenie dóbr osobistych w związku z Raportem weryfikacji Wojskowych Służb Specjalnych. Ministerstwo Obrony Narodowej znów musi przepraszać i sięgać do kieszeni. A gościem Polonii 24 będzie płk Aleksander Makowski.

A na koniec powiemy o największym sukcesie polskiego sportu. Z Igrzysk Olimpijskich w Monachium piłkarze przywieźli złote medale. Właśnie mija 40 lat od tego pięknego triumfu. A o szczegółach tego wspaniałego wydarzenia porozmawiamy z Lesławem Ćmikiewiczem i Jerzym Kraską złotymi medalistami z Monachium. Serdecznie zapraszamy!