12.07.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Dziś w Polonii 24 powiemy o szeroko dyskutowanym w ostatnim czasie w polskich mediach temacie in vitro. Władze Częstochowy wyciągają pomocną dłoń do bezpłodnych małżeństw. Każdej parze, która chciałaby skorzystać z metody in vitro miasto chce dać dofinansowanie w wysokości maksymalnie 3 tysięcy złotych. To kropla w morzu w potrzeb, ale bardzo ważny krok, by pomoc każdej parze, która od lat marzy o dziecku. Czy bezdzietne pary będą mogły liczyć na pomoc państwa? Do tematu in vitro wrócimy za kilkanaście minut w rozmowie Polonii 24. Naszymi gośćmi będą Anna i Dariusz Krawczak - rodzice dziecka, które urodziło się dzięki tej metodzie.

Powiemy także o tym, że pijany poseł to zły poseł. Ruch Palikota chce walczyć z parlamentarzystami w stanie wskazującym. Bronią mają być alkomaty. Ruch chce wyposażyć w nie Straż Marszałkowską. Sprawdzimy dlaczego dla tej prohibicyjnej inicjatywy w Sejmie brakuje poparcia. W Polonii 24 pokażemy historię Michała, który ma siedemnaście lat - choruje na mukowiscydozę, a także piętnastoletniej Marty, która ma nadciśnienie płucne. Ich dotychczasowe życie było ciągłą walką - o kolejny oddech, czasami o kolejny krok. Michał i Marta to pierwsi w Polsce tak młodzi pacjenci, którym lekarze z Zabrza przeszczepili płuca.

A także poszukamy odpowiedzi na pytania: Jak wygląda współczesna Polska oczami naszych młodych rodaków mieszkających za granicą? Jak sprawić by chcieli oni podtrzymywać swoje kontakty z ojczyzną? To był cel zapoczątkowanej cztery lata temu akcji "Lato z Polską". W Warszawie podsumowano jej pierwszą część. O szczegółach już za chwilę w Polonii 24. Serdecznie zapraszamy!