14.05.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Dziś w Polonii 24 o tym jak Polska mogłaby zagrać w finale mistrzostw Europy. Choć wartość naszej drużyny nie przedstawia się imponująco - za to gospodarczo już trudno z nami konkurować. Sprawdziliśmy ile naprawdę są warci piłkarze i jak konkurencyjna jest nasza gospodarka...

Miało być nawet kilkaset tysięcy Polaków, okazało się, że do pracy w Niemczech wyjechało zaledwie kilkadziesiąt tysięcy osób. Teraz to Polacy przekonują Niemców: przyjeżdżajcie do Polski i inwestujcie tu swoje pieniądze. A przekonują "futbolową dyplomacją".

Jak być Polakiem? Na to pytanie przyszło aż 560 odpowiedzi z 30 krajów świata - w tym Tunezji, Kazachstanu, Uzbekistanu, Chile, a nawet Islandii. Udało nam się też odwiedzić z kamerą jedną z laureatek.

Czy ktoś jeszcze o nas pamięta? Jak mamy żyć? Spytał rok temu Janusza Świtaja całkowicie sparaliżowany Paweł. Dziś Paweł i Janusz mogą przenosić góry, i to dosłownie. Razem z pięcioma kolegami i jedną upartą kobietą zdobyli K2.

Z naszym gościem - pisarzem i krytykiem literackim Wojciechem Karpińskim porozmawiamy m.in. o twórczości wielkich polskich pisarzy emigracyjnych.