14.09.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

W Polonii 24 dziś po raz pierwszy głos w sprawie szefa gdańskiego Sądu Okręgowego zabrał premier Donald Tusk i poparł działanie ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, który wezwał sędziego Ryszarda Milewskiego do dymisji. O szczegółach już za chwilę.

W dzisiejszym programie także o tym, że Polska przegrywa walkę o ludzi. Co drugi wyjeżdżający zagranice Polak ma dzieci i chce ściągnąć je do siebie tak szybko, jak to tylko możliwe. Całe rodziny uciekają zwłaszcza do Wielkiej Brytanii i Norwegii. Sprawdzimy dlaczego tak się dzieje?
Wrócimy też do wczorajszego wstrząsającego materiału o problemach polskich rodzin w Norwegii. Czy sześcioletnie dziecko może w ciągu niespełna czterech miesięcy poznać obcy język - według norweskich urzędników tak, bo w tym języku był przesłuchiwany mały Polak, który został odebrany rodzicom. Powiemy także o tym, ze niania, wyłącznie od pilnowania dziecka to dziś już za mało. Poszukiwane są... guwernantki! Zawód przeżywa renesans! Z najnowszych danych wynika, że co trzecia opiekunka dziecka nie jest już klasyczną nianią. Jest guwernantką!

A w rozmowie Polonii 24 specjalni goście aktor Jan Nowicki i Roman Kessler z Towarzystwa Przyjaźni Izrael-Polska. Serdecznie zapraszamy!