17.07.2012

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Dziś w Polonii 24 zaczniemy od politycznej informacji dnia. Dymisja ministra rolnictwa. Marek Sawicki rezygnuje po ujawnieniu słynnych już taśm PSL. Na nich zarzuty wobec kierownictwa spółek podległych resortowi gospodarki i wobec samego Sawickiego.Takiej decyzji ministra spodziewano się od rana. W kuluarach spekulowano, że premier nie chce go odwoływać, tylko dać szansę na honorową rezygnację.

Tym bardziej, że sprawą taśm zainteresowała się kolejna prokuratura, tym razem z Białegostoku. Ta sprawdza, czy Marek Sawicki nie składał fałszywych zeznań. Powiemy też o tym jak nie wpaść w pułapkę sieci. Coraz częściej zastępuje spotkania i rozmowy z rówieśnikami.

Z internetu przynajmniej raz w tygodniu korzysta w Polsce aż 98 procent dzieci w wieku 9 - 16 lat. Coraz więcej młodych ludzi nie potrafi żyć bez wirtualnego świata. Właśnie ruszyła kampania Polskiego Centrum Programu Bezpieczniejszy Internet - "W którym świecie żyjesz?". W Polonii 24 urodziny mistrza. Muzyczny ambasador Polski w świecie, twórca muzyki symfonicznej, kameralnej i filmowej - Wojciech Killar kończy 80 lat. Świat zna głównie jego muzykę filmową. Skomponował ją do ponad 130 obrazów. Pracował z Jane Campion, Francisem Fordem Coppolą, Andrzejem Wajdą, Romanem Polańskim czy Krzysztofem Kieślowskim. Przyjrzyjmy się więc sylwetce dostojnego jubilata, to będzie portret z muzyką w tle oczywiście.

A na koniec przeniesiemy się 240 kilometrów od Chicago, nad jeziorem wśród bujnej przyrody w stanie Wisconsin. To tam swoje wakacje co roku spędza polonijna młodzież. Od 13 lat Andrzej Fidziukiewicz organizuje kolonie w Camp Vista - to czas kiedy mieszkające w Stanach Zjednoczonych dzieci mogą w jednym miejscu, razem powrócić do wspólnych korzeni. Serdecznie zapraszamy!