22.05.2013, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Na początek prawda o polskich imigrantach w Wielkiej Brytanii. Wbrew zarzutom, nie pobierają więcej zasiłków niż Brytyjczycy i nie żerują na systemie opieki zdrowotnej. Skupiają się przede wszystkim na pracy. A do brytyjskiego budżetu wpłacają więcej, niż z niego dostają. O szczegółach już za chwilę.

Szesnaście milionów Polaków - tyle mieszka za granicą, nie tylko w Zjednoczonym Królestwie. Zwykle politycy przypominają sobie o nich w kampanii wyborczej, ale to zaczyna się zmieniać. Europa Plus powołuje pełnomocniczkę w Wielkiej Brytanii, klub w Brukseli. Sprawdzimy, jaki jest potencjał wyborczy Polonii.

W Polonii 24 będzie też o kolejnym ważnym geście wobec amerykańskiej Polonii. Komisja amerykańskiego Senatu przyjęła nową ustawę imigracyjną. To kolejny krok w kierunku zniesienia wiz dla polskich turystów.

Przeniesiemy się za naszą wschodnią granicę. Mieszkają na Ukrainie, ale są Polakami i swoją przyszłość wiążą z Polską. Właśnie dlatego chcą studiować na polskich uczelniach. By spełnić marzenie, muszą zdać egzamin z języka polskiego. W tym roku przystąpiło do niego ponad 80-ciu maturzystów. Sprawdzimy czy było trudno.

A na koniec trzy międzynarodowe festiwale, 750 twórców z Polski i ze Wschodu! Siły łączą Lublin, Białystok i Rzeszów. Dużą dawkę artystycznych imprez zaserwują już od czerwca do października. W Polonii 24 o eksperymentalnym przedsięwzięciu "Wschód Kultury". Serdecznie zapraszamy!