23.05.2013, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Świat wciąż żyje brutalnym zabójstwem żołnierza w londyńskiej dzielnicy Woolwich, gdzie w biały dzień dwaj napastnicy odcięli tasakiem głowę swojej ofierze. Brytyjski rząd nie ma wątpliwości, że doszło do ataku terrorystycznego, a my w Polonii 24 sprawdzamy czy Polacy w Londynie mogą czuć się bezpiecznie.

Pozwalamy sobie na to raz do roku. Francuzi, Niemcy i Holendrzy przynajmniej cztery razy. Nam zajmuje to siedem dni, Francuzom - 30. O czym mowa ? ...o urlopach. Przyjrzymy się wakacyjnym zwyczajom Europejczyków.

Odwiedzimy też Gdynię i ulicę Polską 1. Warto zapamiętać ten adres. To właśnie tu, na kilku tysiącach metrów kwadratowych powstaje jedyne w swoim rodzaju Muzeum Emigracji. Na jego zbiory składają się losy wielu emigracyjnych rodów. Już za chwilę w Polonii 24 o wielkim remoncie i wielkich planach! A na koniec przeniesiemy się do Paryża. W jednej z najbardziej prestiżowych szkół Paryża od kilku lat działa sekcja polska. I okazuje się, że chętnych do nauki z roku na rok przybywa. Odkryjemy tajniki nauki języka polskiego nad Sekwaną. Serdecznie zapraszamy!