25.07.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

W dzisiejszym programie o wybuchu pyłu węglowego - to przyczyna groźnego pożaru w elektrowni Turów na Dolnym Śląsku. Walka z ogniem trwała całą noc. Cztery osoby zostały ranne, na szczęście lekko. Sytuacja jest już opanowana, ale na miejscu czuwa własna straż ratownicza elektrowni.

W Polonii 24 także o problemach finansowych polonijnych mediów na wschodzie. Będą pieniądze - zapewnia MSZ. Wydawcy alarmowali, że są w krytycznej sytuacji finansowej. Sprawą zajęła się sejmowa komisja Łączności z Polakami za Granicą. A MSZ uspokaja - pieniądze zostały przelane a do zamieszania doszło z powodu zmian w prawie.

Powiemy także o zaskakujących nazwach stacji londyńskiego metra. Na czas Igrzysk stacje zmieniają nazwy. I tak nasza biegaczka Irena Szewińska będzie patronką stacji Parsons Green, a chodziarz Robert Korzeniowski - Upminster. Już za chwilę przestudiujemy nową mapę metra.

A na koniec głos i twarz, którą zna cała Polska. Jest była i jeszcze długo będzie ikoną - niedoścignionym symbolem Telewizji Polskiej. I właśnie obchodzi urodziny. Złożymy najserdeczniejsze życzenie niebywałej i jedynej w swoim rodzaju Krystynie Losce. Serdecznie zapraszamy!