26.07.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Dziś w Polonii 24 o tych, którzy walczyli o wolną Polskę. Byli za to więzieni i torturowani. Ale Trybunał Konstytucyjny uznał, że nie mogą domagać się odszkodowań za represje od Związku Radzieckiego. To niesprawiedliwe - mówią kombatanci. Już za chwilę więcej o kontrowersyjnym wyroku.

Powiemy też o dziennikarzu brytyjskiego brukowca "The Sun", który naśmiewa się z - tu cytat "polskiego imbecyla mamroczącego łamaną angielszczyzną". Polakom dostało się przy okazji krytyki przygotowań do Igrzysk Olimpijskich. Przeniesiemy się też do Nepalu. Pracują bardzo ciężko, po kilkanaście godzin dziennie. Gdyby mogły, w ogóle by nie odpoczywały. Leczą głównie dzieci. Asystują też przy operacjach. Wszystko robią za darmo - 8 tysięcy kilometrów do domu. Teraz historia dwóch Polek, które wyjechały do Katmandu by pomagać chorym.

I jak zawsze w czwartki zapraszamy na nasz cykl "Masz Prawo". Dziś ważna informacja dla osób, które pracują za granicą, ale chcą zainwestować w Polsce na przykład kupując mieszkanie. A specjalnym gościem Polonii 24 będzie ambasador RP we Francji Tomasz Orłowski. Serdecznie zapraszamy!