27.05.2013, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Skąd się biorą dzieci? Dziś w Polonii 24 postaramy się poszukać odpowiedzi - co zrobić, by było ich więcej? Na to pytanie jest jedna odpowiedź: co kraj, to obyczaj. Bo w zakresie polityki prorodzinnej inną drogą poszła Wielka Brytania, inną Austria, a jeszcze inną Niemcy. A Polska? Bronisław Komorowski przedstawił właśnie prezydencki program prorodzinny...

Czy na uniwersytecie Cambridge studiują polscy pracownicy sezonowi? To kolejne trudne pytanie, które zadamy dziś w programie. Tak jest jedynie w niesmacznym żarcie księcia Edynburga- Filipa. Jego gafa wywołała lawinę komentarzy, a nas sprowokowała do sprawdzenia, czy Polacy na Wyspach wciąż postrzegani są jako tania siła robocza?

W Polonii 24 będzie też o długiej liście imponujących inwestycji. Nie tylko autostrady, mosty czy stadiony - powstają dzięki funduszom unijnym. Okazuje się, że Polska jest największym beneficjentem wykorzystania środków unijnych na kulturę!

Przeniesiemy się do Wiednia, gdzie nagrodzono najlepszych polonijnych przedsiębiorców. Statuetki Lidera Biznesu, otrzymali ci Polacy, którzy trudy emigracyjnego życia przekuli w niebywały sukces.

A na koniec, jak trafić z kazachskiego stepu wprost do studenckiej ławki? Potomkowie Polaków zesłanych do Kazachstanu, dzięki programowi stypendialnemu STEP mogą studiować w Bydgoszczy. Takie inicjatywy to dla nich często jedyna szansa na zdobycie wykształcenia i wyjazd do Polski. Serdecznie zapraszamy!