27.09.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Dziś w Polonii24 o prawie, od którego może zrobić Nam się słabo, ale ważne by nie zemdleć. Jeśli lekarz poinformuje policję o utracie przytomności możemy stracić prawo jazdy na rok. To restrykcyjne prawo obowiązuje od kwietnia ubiegłego roku, miało chronić chorych na padaczkę czy niedocukrzenie, a często uderza w osoby zdrowe.

W Polonii 24 o walce o lepsze życiem i większe pieniądze. Ruszyła druga fala emigracji z Polski. Pierwszy raz od czterech lat liczba Polaków wybierających życie za granicą znowu zaczęła rosnąć. Według GUS-u w 2007 r. na emigracji żyło 2 mln 270 tys. osób, przez kolejne lata Polacy raczej wracali do kraju - w 2010 r. - poza granicami żyło dwa miliony naszych rodaków. Ale już 2011 r. o 60 tys. więcej, mimo, że gospodarka rozwijała się dobrze, a pensje rosły. Sprawdzamy czy w takim razie Polacy wyjeżdżają tylko dla pieniędzy?

Będzie także o tym, że nasi sąsiedzi coraz chętniej wybierają się na zakupy do Polski. Klienci ze wschodu po materiały budowlane i sprzęt RTV, Niemcy po samochody, a Czesi po benzynę i produkty spożywcze. Lista zakupów staje się coraz dłuższa, a zyskują przygraniczne miasta. Czy Polska staje się supermarketem Europy?

W Polonii 24 będzie także o pustych fotelach... sejmowych. Debatowano o dwóch bardzo różnych projektach - Ruchu Palikota i Solidarnej Polski. Oba poruszają problem aborcji. Ale najwyraźniej nie poruszają posłów, bo na debacie było ich zaledwie dwudziestu. Jeśli opuścili posiedzenie, mają wyjście - sejmową machinę usprawiedliwień. A o szczegółach sejmowych tajemnic w dzisiejszej rozmowie z Grzegorzem Schetyną. Serdecznie zapraszamy!