29.06.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Dziś w Polonii 24 o upragnionych przez wielu wakacjach. Dla prawie 5,5 mln uczniów zakończył się rok szkolny. Na długie wakacje może też liczyć ponad 650 tysięcy nauczycieli. Ale nie dla wszystkich oznacza to powód do radości, bo nie wszyscy od września do szkoły wrócą. Pracę stracić może nawet co dziesiąty nauczyciel. Do tematu wrócimy także w rozmowie Polonii 24 z dyrektorem I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie - Janem Wróblem.

W Polonii 24 także o ważnym dla wszystkich obcokrajowców temacie. Abolicja w Polsce dobiega końca - tylko do 2 lipca można składać wnioski o legalizację pobytu. W tym roku było o nią łatwiej, dlatego zgłosiło się ponad 8 tysięcy chętnych - i już zapadło ponad 2000 pozytywnych decyzji, pół tysiąca negatywnych.

Mamy też dobrą informację przed wakacyjnymi podróżami. Od 1-go lipca zapłacimy mniej za rozmowę telefoniczną oraz transfer danych w roamingu w krajach Unii Europejskiej. Niższe ceny, to efekt unijnej dyrektywy.

Postaramy się też odpowiedzieć na pytanie czy to pluralizm czy cenzura? Po interwencji izraelskiej ambasady dyrektor liceum w Tarnowie zdecydowała się odwołać panel dyskusyjny i spotkanie z działaczem palestyńskim. Dziś w Polonii 24 o tym jak międzynarodowy konflikt wywołał burzę w tarnowskiej szkole. Serdecznie zapraszamy!