30.03.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Dziś w programie o odrzuceniu przez posłów wniosku ws. referendum emerytalnego. Głosowanie poprzedziła ostra debata - równie gorąco było przed Sejmem gdzie protestowało kilkanaście tysięcy związkowców.

W Polonii 24 przyjrzymy się temu na jakie emerytury będą mogli liczyć Ci z Państwa, którzy zdecydują się na ich wcześniejsze pobieranie. Wiemy już na pewno, że będą one różne dla kobiet i mężczyzn. Pokażemy także kiedy na emeryturę przechodzą nasi sąsiedzi.

Powiemy także o drugim w Polsce i piątym w Europie najnowocześniejszym mammografie, który jest już dostępny w Katowicach. Co roku 13,5 tys. Polek dowiaduje się, że ma raka piersi, ponad pięć tysięcy z nich umiera. Dlatego tak ważna jest wczesna diagnoza. Teraz będą miały na nią szanse także pacjenci z innych województw, gdzie nie ma dostępu do tak nowoczesnych metod leczenia.

Jak zbić fortunę na groszach? Jak się okazuje, Polak potrafi. Groszówka okazuje się więcej warta niż jeden grosz. I przynieść całkiem niegroszowe pieniądze.

Będzie także o wyjątkowym podboju Rzymu. Wyjątkowym bo z nożyczkami i grzebieniem w ręku. Młody Polak z Krakowa swój fryzjerski salon otworzył w stolicy Włoch zaledwie trzy miesiące temu, a już staje się jednym z najbardziej rozchwytywanych w mieście.

Wyjątkowym gościem Polonii 24 będzie były premier Tadeusz Mazowiecki, z którym Agata Konarska i Piotr Maślak porozmawiają między innymi o naszej polityce zagranicznej.