30.05.2013, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Polonię 24 zaczynamy od statystyki, która raczej nie jest powodem do dumy. Polacy należą do europejskich liderów w paleniu marihuany. W ciągu ostatniego roku po ten narkotyk sięgnęło ponad siedemnaście procent osób do 34-ego roku życia, co daje nam drugie miejsce w Europie - po Francji. Mimo, że niemal każdy Polak ma w portfelu kartę bankomatową albo kredytową, wciąż aż za 80% transakcji płacimy gotówką. Dlaczego? Sprawdzimy czy nie mamy zaufania do banków, czy może to wciąż kwestia przyzwyczajenia?

W Polonii 24 będą też statystyki, którymi jak najbardziej możemy się pochwalić. Polskie szkoły lotnicze przeżywają prawdziwe oblężenie. Kandydaci na pilotów zjeżdżają do nas z całego świata. Co ich kusi? O tym już za chwilę. Ruszają matury. Nie, nie pomyliliśmy się. W Polsce dobiegły końca. Ale zaczynają się na Ukrainie. Uczniowie polskich szkół średnich właśnie weryfikowali swoje umiejętności z języka polskiego. W Mościskach, Gródku Podolskim i Lwowie blisko sto osób nerwowo czeka na wyniki.

A na koniec Polonii 24 o trzech spektaklach na setne urodziny. W taki sposób Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chce uczcić setną rocznicę urodzin Jerzego Wasowskiego wybitnego kompozytora, pianisty, autora tekstów, lektora, reżysera i aktora. Ale przede wszystkim twórcy niezapomnianego Kabaretu Starszych Panów. Serdecznie zapraszamy!