30.07.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

Dziś w Polonii 24 o rozpoczętych obchodach 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Większość z nich miała kilkanaście, góra dwadzieścia parę lat. Ale bez wahania porzucili młodzieńcze marzenia i ruszyli do walki o Warszawę. Wielu już z niej nie wróciło. Sprawdzimy jak wygląda pamięć po tamtych wydarzeniach.

Powiemy też o tanim lataniu. Po upadku linii OLT Express przewoźnicy zarzekali się, że nie będą z tego powodu podnosić cen. Tymczasem już w miniony weekend LOT wprowadził dodatkową opłatę za wystawienie biletu. Kto jeszcze pójdzie tym śladem i czy to koniec marzeń Polaków o tanim lataniu? Będzie tez o innej inwestycji - politycznej, czy udanej okaże się szóstego listopada. Mitt Romney prawdopodobny kandydat republikanów na prezydenta Stanów Zjednoczonych przyleciał do Polski. W Gdańsku spotkał się z premierem i byłym prezydentem - Lechem Wałęsą, który go zaprosił. A do tematu wrócimy w rozmowie Polonii 24, a naszym gościem będzie były marszałek Senatu, amerykanista Longin Pastusiak.

W Polonii 24 będzie także o modzie na język polski. Cudzoziemcy coraz chętniej zapełniają sale wykładowe polskich uczelni. Przeniesiemy się także do Londynu gdzie od soboty działa Polonijne Centrum Olimpijskie. Atrakcje? Transmisje sportowych zmagań, wystawy, koncerty i projekcje filmowe. Tak będzie przez cały sierpień. Serdecznie zapraszamy!