31.07.2012, 22:00

 
 
 
...
 
 
zamknij [x]

Wiadomość została wysłana.

 
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
Masz kłopoty z odtwarzaniem?
Pomoc

W dzisiejszym programie powiemy o rosnącym w Polsce bezrobociu, choć to nie jedyna zła informacja, okazuje się, że coraz więcej firm w ogóle nie płaci pensji. Z danych Państwowej Inspekcji Pracy wynika, że od początku roku wynagrodzenia nie wypłaciło już prawie 10 tysięcy przedsiębiorców. Sprawdzimy dlaczego tak się dzieje?

W Polonii 24 także o europejskim tournee Mitta Romney'a - prawdopodobnego kandydata republikanów na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Podróż, która miała być wielkim wizerunkowym sukcesem - jest serią gaf. "Pocałuj mnie w d... To święte miejsce dla Polaków. Pokażcie trochę szacunku." Tak odpowiedział dziennikarce - rzecznik Mitta Romneya, gdy ta poprosiła o komentarz do poprzednich gaf. Ale Mitt Romney - i tak wyjeżdża z Polski z tym, po co przyjechał - zdjęciami z Lechem Wałęsą i tłumami na Uniwersytecie Warszawskim. Pytanie, czy także z głosami Amerykanów polskiego pochodzenia?

Przeniesiemy się też do Chicago gdzie od stu czterech lat na jeziorze Michigan odbywają się jedne z najbardziej prestiżowych regat świata - Chicago - Mackinac. Na starcie oczywiście nie brakowało polskich jachtów. A na koniec - pomaga skrzywdzonym przez prawo, walczy z dyskryminacją starszych, niepełnosprawnych albo imigrantów. Już za chwilę w rozmowie Polonii 24 prof. Irena Lipowicz Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Serdecznie zapraszamy!