• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Konsul Generalna Niemiec spotkała się w Koszalinie z przedsiębiorcami z Pomorza Zachodniego

14:17, 28.06.2018
Konsul Generalna Niemiec spotkała się w Koszalinie z przedsiębiorcami z Pomorza Zachodniego Jak zacieśnić współpracę gospodarczą i znaleźć nowych partnerów biznesowych? Przedsiębiorcy z Pomorza Środkowego rozmawiali o tym w Koszalinie z przedstawicielami firm niemieckich.

Jak zacieśnić współpracę gospodarczą i znaleźć nowych partnerów biznesowych? Przedsiębiorcy z Pomorza Środkowego rozmawiali o tym w Koszalinie z przedstawicielami firm niemieckich.

zdjęcie główne
zdjęcie główne

Podziel się:   Więcej
W spotkaniu wzięła udział Konsul Generalna Niemiec w Polsce Cornelia Pieper. Jak powiedziała, współpraca biznesowa firm polskich i niemieckich może być realizowana na wielu płaszczyznach: - Ja wiem, że na polskim i niemieckim rynku brakuje fachowców. Myślę, że musimy współpracować w tej dziedzinie. Można stworzyć więcej synergii, co do dualnego kształcenia zawodowego.

Dzisiejsze spotkanie zorganizowana Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa. Prezes Zarządu Izby Piotr Huzar podkreślił, że polsko-niemiecką współpracą gospodarczą zainteresowane są firmy reprezentujące różne branże: - Praktycznie cały przekrój branż: budowlana, handlowa i turystyczna, jesteśmy bowiem regionem turystycznym, który jest bardzo zauważany przez Niemców. Także w branży IT są potrzeby i ich zaspokojenia nasi sąsiedzi szukają w Polsce.

Uczestnicy spotkania ustalili dziś między innymi, ze konieczne jest stworzenie specjalnego portalu internetowego z bazą firm poszukujących partnerów zagranicznych i oferujących swoje usługi i produkty.

Organizatorzy spotkania zapowiedzieli, że to pierwsze z cyklu spotkań mających na celu wzmocnienie współpracy firm z Pomorza Środkowego z firmami z Niemiec.

AP/ez