• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Nowe miejsca pracy w Koszalinie

15:16, 30.01.2017
  Redakcja
Nowe miejsca pracy w Koszalinie Prezes Polskiej Spółki Gazownictwa zapowiedział w Radiu Koszalin utworzenie 140 stanowisk.

Prezes Polskiej Spółki Gazownictwa zapowiedział w Radiu Koszalin utworzenie 140 stanowisk.

obrazek główny
obrazek główny

Podziel się:   Więcej
W połowie lutego rozpocznie się w Koszalinie budowa Regionalnego Centrum do Eksploatacji i Budowy Stacji LNG i potrwać ma trzy lata. Będzie to druga jednostka Polskiej Spółki Gazownictwa w mieście. 1 stycznia utworzono w Koszalinie Oddział Zakładu Gazowniczego:

- To nowe miejsca pracy - mówił w Polskim Radiu Koszalin Jarosław Wróbel. - Zakładamy utworzenie w ciągu trzech lat od 120 do 140 miejsc. Jeszcze w tym roku przybędzie w Koszalinie 20 miejsc pracy – zapewnił Prezes Polskiej Grupy Gazownictwa.

Utworzony 1 stycznia Oddział Zakład Gazowniczy w Koszalinie zatrudnia obecnie 236 osób. W najbliższym czasie utworzonych zostanie kolejnych 20 stanowisk pracy. Koszalińskiemu Oddziałowi podlegają gazownie w Drawsku Pomorskim, Koszalinie, Kołobrzegu, Szczecinku i Słupsku oraz Placówki Gazownicze w Bytowie i Wałczu.

PSG, zgodnie z polityką rządu, zakłada że do 2022 roku należy przygotować się na zmianę kierunku dostaw gazu. - Po raz pierwszy w historii naszego państwa to my będziemy decydować czy chcemy pozyskiwać gaz z kierunku wschodniego. Będziemy całkowicie niezależni - zaznacza prezes Wróbel.

Podczas rozmowy z dziennikarzami PRK Jarosław Wróbel przyznał, że istnieje nadal problem w Polsce z nielegalnym poborem paliwa gazowego. - Podejmujemy różne działania, żeby zminimalizować to zjawisko. Działamy coraz bardziej restrykcyjnie – dodał prezes PSG.


Redakcja/ds
 
 
 
...
 
źródło: Redakcja