• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

SŁUPSK

Sebastian Irzykowski: zarobki pielęgniarek są bardzo zróżnicowane. Powoduje to narastanie wewnętrznego konfliktu w naszym środowisku

08:37, 18.06.2024
Sebastian Irzykowski: zarobki pielęgniarek są bardzo zróżnicowane. Powoduje to narastanie wewnętrznego konfliktu w naszym środowisku Członek Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych był porannym gościem na antenie Radia Słupsk. W rozmowie z Jackiem Żukowskim opowiedział o zarobkach jego grupy zawodowej.

Członek Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych był porannym gościem na antenie Radia Słupsk. W rozmowie z Jackiem Żukowskim opowiedział o zarobkach jego grupy zawodowej.

zdjecie glowne
zdjecie glowne

Podziel się:   Więcej

Sebastian Irzykowski zaznaczył na naszej antenie, że zarobki pielęgniarek są ustalane na podstawie ustawy z 2017 roku: - Umożliwia ona coroczne zwiększanie wynagrodzeń m.in. na podstawie wykształcenia pielęgniarek. Sama ustawa jest dobrym mechanizmem, jednak mamy do czynienia z bardzo dużymi różnicami w pensjach.

- Oczywiście doświadczona i wykształcona pielęgniarka powinna zarabiać więcej niż rozpoczynająca pracę, ale te różnice pomiędzy zarobkami wynoszą nawet ponad dwa tysiące złotych. Powoduje to narastanie wewnętrznego konfliktu w naszej grupie zawodowej - dodał nasz rozmówca.

Poranny gość Radia Słupsk podkreślił, że Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych rozpoczęła negocjacje ws. wynagrodzeń z poprzednim rządem: - Niestety nie wysłuchano naszych uwag i zorganizowaliśmy protest. Podczas kadencji nowego rządu złożyliśmy projekt obywatelski w tej sprawie. Niestety pomimo bardzo miłego przyjęcia w sejmie trafił on ostatecznie do „zamrażarki”.

Podczas wtorkowej rozmowy Sebastian Irzykowski odniósł się także m.in. do sytuacji w miasteckim szpitalu.

Więcej w poniższej rozmowie.

jż/mt