• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Jedziesz nad morze? Uważaj na korki

11:16, 08.08.2020
  asz;   pap
Jedziesz nad morze? Uważaj na korki

Osoby udające się na wypoczynek nad Bałtyk muszą liczyć się ze staniem w korkach (fot. PAP/Marcin Bielecki
Osoby udające się na wypoczynek nad Bałtyk muszą liczyć się ze staniem w korkach (fot. PAP/Marcin Bielecki

Podziel się:   Więcej
O tworzących się korkach na głównych trasach na Pomorzu poinformował w sobotę dyżurny gdańskiego Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Łukasz Błotnicki.

Jak powiedział, obecnie w woj. pomorskim zator utworzył się przed punktem poboru opłat na zjeździe z autostrady A1 przed węzłem w Rusocinie (w kierunku Gdańska). Korek ma tam ok. 5 kilometrów. Czas oczekiwania przed bramkami zjazdowymi z tej płatnej drogi wynosi ponad 15 minut.

Korek utworzył się także na drodze S7 w kierunku Gdańska. Pomiędzy Elblągiem a Nowym Dworem Gdańskim, w miejscowości Wężownica (pow. nowodworski) zderzyły się tam trzy auta osobowe. Przez pewien czas ruch w kierunku Gdańska odbywał się jedynie pasem awaryjnym.

Wzmożony ruch aut utrzymuje się też od sobotniego poranka na drodze S6, zwłaszcza na jej odcinku stanowiącym jednocześnie obwodnicę Trójmiasta. Spowolnienie odnotowano za węzłem Gdańsk-Lotnisko, gdzie doszło do awarii ciężarówki. Pojazd blokuje jeden pas ruchu. Kierowcy muszą się też liczyć z utrudnieniami na innych odcinkach S6, w tym na odcinku tej drogi między Gdynią a Redą.

Z serwisów drogowych opartych na danych satelitarnych wynika, że spore zatory powstają również na drodze nr 216 prowadzącej z Trójmiasta na Półwysep Helski. Utrudnienia mogą także wystąpić na drodze wojewódzkiej 501 prowadzącej z Gdańska do Krynicy Morskiej oraz drodze wojewódzkiej 502 łączącej Nowy Dwór Gdański ze Stegną.

źródło: pap