• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Areszt za uprawę i tysiące porcji dilerskich marihuany

13:06, 17.08.2019
  asz;   pap
Areszt za uprawę i tysiące porcji dilerskich marihuany

Rośliny zabezpieczone przez policję (fot. policja.pl)
Rośliny zabezpieczone przez policję (fot. policja.pl)

Podziel się:   Więcej
Policjanci ustalili, że na terenie gminy Leśna Podlaska ukrywa się 31-latek poszukiwany na podstawie listu gończego, do odbycia kary pozbawienia wolności. We wtorek policjanci weszli na teren posesji, gdzie przebywał, poszukiwany mężczyzna. W trakcie przeszukania ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości suszu. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to marihuana.

Funkcjonariusze weszli też na teren jednej z posesji w powiecie łosickim. Z informacji policjantów wynikało, że tam właśnie 31-latek wspólnie z innym ustalonym sprawcą uprawia konopie. Podczas przeszukania domu policjanci ujawnili na strychu częściowo wysuszone rośliny. Zabezpieczona u obydwu mężczyzn marihuana wystarczyłaby do sporządzenia ponad 10 tys. porcji dilerskich tego narkotyku. Na terenie posesji funkcjonariusze zabezpieczyli również niemal 70 roślin.

Wysuszone konopie odkryte na strychu (fot. policja.pl)
Właścicielem posesji okazał się 22-letni mieszkaniec gm. Łosice. Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia. W czwartek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

22-latek będzie odpowiadał za uprawę mogącą dostarczyć znacznej ilości ziela konopi oraz wytwarzanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 31-latek odpowiadał będzie dodatkowo za udzielanie środków odurzających. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
źródło: pap