• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Nastolatek uciekając autem próbował zepchnąć radiowóz z drogi

17:06, 26.02.2020
  MS;   Policja
Nastolatek uciekając autem próbował zepchnąć radiowóz z drogi

zajeżdżał im drogę, a po zatrzymaniu nie chciał opuścić auta (fot. PAP)
zajeżdżał im drogę, a po zatrzymaniu nie chciał opuścić auta (fot. PAP)

Podziel się:   Więcej
W nocy policjanci z sochaczewskiej komendy zauważyli opla zaparkowanego przy lesie w Feliksowie. Gdy ruszyli w jego kierunku, kierujący pojazdem zaczął uciekać i nie zatrzymywał się mimo dawanych sygnałów. W trakcie pościgu kierowca, zajeżdżał drogę policjantom, wielokrotnie zmieniał kierunki jazdy i nie pozwalał się wyprzedzić. Dopiero po kilkunastu minutach zatrzymał auto.

Okazało się, że młody mężczyzna pochodzący z terenu powiatu żyrardowskiego jest trzeźwy, ale nie posiada uprawnień do kierowania, ponieważ ma dopiero 15 lat. Auto, którym się poruszał nie miało aktualnych badań technicznych. 
 
Człowiek z lasu

Po chwili na miejsce przyszedł 39–letni ojciec nieletniego, który tłumaczył, że wysiadł z auta i wszedł do lasu chwilę przed przyjazdem policjantów. Mężczyzna był pijany. Badanie wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i cofnięte uprawnienia do kierowania. Piętnastolatek został przekazany pod opiekę dorosłej trzeźwej osobie, a auto zostało odholowane na parking na koszt właściciela.

Nieletni w najbliższym czasie usłyszy zarzut zmuszenia policjantów do pościgu. Odpowie również za popełnione wykroczenia – za jazdę bez uprawnień i stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym. Materiały trafią do żyrardowskiego sądu rodzinnego i nieletnich. Policjanci będą również ustalać kto kierował pojazdem przed pościgiem i czy ojciec udzielił nieletniemu pojazd.
źródło: Policja