• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Olsztyn

Poseł komentuje kontrowersyjną wypowiedź o obwodnicy Olsztyna

18:23, 28.07.2015
  WZ, GW;
Poseł komentuje kontrowersyjną wypowiedź o obwodnicy Olsztyna Andrzej Adamczyk, małopolski poseł Prawa i Sprawiedliwości, wywołał swoją wypowiedzią medialną burzę na Warmii i Mazurach. Kilka dni temu w radiowym studiu przywołał olsztyńską obwodnicę jako przykład inwestycji podjętej na skutek politycznego lobbingu, a nie rzeczywistych potrzeb. Poseł PiS przyjechał do Olsztyna i tłumaczył, że kontrowersyjna wypowiedź była błędnie zinterpretowanym skrótem myślowym.
Terenowa konferencja posłów Prawa i Sprawiedliwości odbyła się w miejscu, gdzie już wkrótce rozpocznie się budowa południowej obwodnicy Olsztyna. W roli gospodarza wystąpił warmińsko-mazurski poseł PiS, Jerzy Szmit, zaś gościem był jego partyjny kolega z Małopolski, Andrzej Adamczyk.

Kilka dni temu, w rozmowie z dziennikarką Radia Kraków poseł Adamczyk mówił o obwodnicy Olsztyna: — Nie można rozrzucać pieniędzy w miejscach, gdzie jakiś lobbing posłów jest większy czy mniejszy. Należy inwestować i koncentrować środki finansowe tam, gdzie jest absolutna tego potrzeba. Nie można robić prezentów politycznych. — Opinia Andrzeja Adamczyka wywołała na Warmii i Mazurach burzę, ponieważ jest on między innymi wiceprzewodniczącym sejmowej komisji infrastruktury. Poseł tłumaczy jednak, że był to niewłaściwie zrozumiany skrót myślowy.

Największe kontrowersje wzbudził jednak ten fragment rozmowy: — Jeżeli tak by się stało, że PiS ponosiłoby odpowiedzialność to takich decyzji by nie było. Podam przykład – obwodnica Olsztyna — kontynuował w wywiadzie Radia Kraków poseł PiS.

Poseł Jerzy Szmit, komentując sprawę zaraz na początku konferencji, stwierdził natomiast, że — burza wokół obwodnicy Olsztyna to ma przykryć inną sprawę. — Chodzi o obietnicę budowy szesnastki którą premier Ewa Kopacz dała na początku miesiąca podczas wizyty w Giżycku.

Całość kontrowersyjnego wywiadu usłyszeć na stronie internetowej Radia Kraków.

zobacz również