• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Podlaskie

Są wytyczne i plany ministerstwa - pierwszego września do szkół wracają tradycyjne lekcje

16:27, 05.08.2020
  Obiektyw TVP3 Białystok
Są wytyczne i plany ministerstwa - pierwszego września do szkół wracają tradycyjne lekcje

fot. TVP3 Białystok
fot. TVP3 Białystok

Podziel się:   Więcej
Uczniowie nie będą musieli zasłaniać ust i nosa, ale obowiązkowa będzie dezynfekcja rąk i częste wietrzenie sal lekcyjnych. Szkoły otrzymały szczegółową listę zaleceń przygotowaną przez Ministerstwo Edukacji, resort zdrowia i główny inspektorat sanitarny. Oprócz ogólnych wytycznych odnośnie dystansu i higieny, dotyczą organizacji posiłków, zajęć sportowych czy postępowania w przypadku podejrzenia koronawirusa.

Jak zapowiedział Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej - Zzakładamy, że od pierwszego września, jeżeli nie będzie jakich nadzwyczajnych wydarzeń - wszystkie szkoły w Polsce będą mogły powrócić do tradycyjnej formy nauczania czyli kontaktu nauczyciela z uczniami.

Możliwa będzie również nauka w modelu mieszanym lub całkowicie zdalnie. Nowe przepisy pozwalają dyrektorom szkół, w porozumieniu z organem prowadzącym i inspektorem sanitarnym przejść na edukację zdalną na przykład jeśli na danym terenie będzie podwyższone ryzyko wystąpienia wirusa. Do szkół będą mogły przychodzić tylko osoby zdrowe - bez objawów infekcji dróg oddechowych.

- Ministerstwo edukacji zachowa także prawo w sytuacjach nadzwyczajnych, do tego aby zawieszać funkcjonowanie szkół i placówek na jakimś fragmencie terytorium naszego państwa – dodaje minister.

Oprócz zapowiedzi nowelizacji ustaw dotyczących bezpieczeństwa epidemicznego w szkołach, minister edukacji zapowiedział też, że od pierwszego września, nauczyciele dostaną 6-cio procentowe podwyżki.
 
 
 
...
 
źródło: Obiektyw TVP3 Białystok