• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Podlaskie

Duży ruch w galeriach handlowych

16:54, 20.08.2021
  Obiektyw TVP3 Białystok
Duży ruch w galeriach handlowych

Zainteresowanie zakupami w galeriach, w lipcu było tylko odrobinę mniejsze niż jeszcze przed pandemią/fot. TVP3 Białystok
Zainteresowanie zakupami w galeriach, w lipcu było tylko odrobinę mniejsze niż jeszcze przed pandemią/fot. TVP3 Białystok

Podziel się:   Więcej
Gastronomia i sklepy w centrach handlowych przeżywają „boom”. Od czasu zniesienia obostrzeń, Polacy chętnie robią zakupy stacjonarnie. 

W pierwszym tygodniu wakacji, do centrów handlowych wybrało się o 8% więcej osób niż w tym samym czasie rok temu. Zainteresowanie zakupami w galeriach, w lipcu było tylko odrobinę mniejsze niż jeszcze przed pandemią. 

Sklepy przez całe wakacje odrabiają straty spowodowane obostrzeniami. Jak powiedział prof. Dariusz Kiełczewski, ekonomista, Uniwersytet w Białymstoku - Recesja była relatywnie niewielka, jest bardzo szybki wzrost gospodarczy i jest jeszcze tutaj oddziaływanie polityki państwa, mianowicie polityka ta zniechęca do oszczędzania, a namawia nas do konsumpcji. 

- Być może też jakimś czynnikiem jest to o czym się bardzo dużo mówi ostatnio, czyli kwestia inflacji i rosnących cen. Niewykluczone, że część z nas chciałaby kupić na przykład pewne produkty nieco na zapas – dodaje dr Maciej Białous, socjolog, Uniwersytet w Białymstoku.

Polska Rada Centrów Handlowych apeluje o zwiększenie tempa szczepień i zachowywanie rozsądku przez klientów galerii, po to, by uchronić branżę przed kolejnym, ewentualnym lockdownem. 

W Białymstoku zaszczepić się można w centrum handlowym przy ulicy Świętojańskiej.
 
 
 
...
 
źródło: Obiektyw TVP3 Białystok