• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Podlaskie

Kwestie podatków zdominowały spotkania z wicepremierem Jarosławem Gowinem w Podlaskiem

16:34, 05.08.2021
  Obiektyw TVP3 Białystok
Kwestie podatków zdominowały spotkania z wicepremierem Jarosławem Gowinem w Podlaskiem

fot. TVP3 Białystok
fot. TVP3 Białystok

Podziel się:   Więcej
W auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania zebrało się ponad 100 osób - nie tylko przedsiębiorców. Głos w dyskusji zabierali również naukowcy i samorządowcy. Najważniejszy temat - Polski Ład dla polskich firm, które są przeciwne wyższym podatkom.

Jak powiedział Ryszard Iwaszkiewicz, Podlaski Klub Biznesu - Troszeczkę tutaj jesteśmy pokrzywdzeni. Będziemy pisać petycje, będziemy troszeczkę protestować, żeby to wszystko się ułożyło jak najlepiej, bo wiadomo - na gospodarce stoi cały kraj.

Według przedsiębiorców - jeżeli Polski Ład wejdzie w życie w proponowanej formie - polskie firmy rocznie będą płacić w podatkach nawet o kilkanaście miliardów złotych więcej. Nowe przepisy zakładają też podwyższenie składek zdrowotnych i brak możliwości odliczenia ich od podatku.

- My się powinniśmy zastanowić, jak skuteczniej opodatkować zagraniczne korporacje, a nie stawiać w jeszcze trudniejszej sytuacji polskie firmy, które muszą walczyć ze skutkami pandemii – mówił Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii.

Na spotkaniu z przedsiębiorcami wicepremier wskazywał również na plusy Polskiego Ładu dla firm - podniesienie drugiego progu podatkowego do 120 tysięcy złotych rocznego przychodu czy wzrost kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych.

Najważniejsze wnioski z rozmów - wydłużyć okres konsultacji nowych przepisów i dostosować je tak, żeby nie ucierpiał ani skarb państwa, ani przedsiębiorcy.
 
 
 
...
 
Ostatni punkt wizyty to Mońki. Na miejscu był Michał Puchlik.
źródło: Obiektyw TVP3 Białystok