• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Podlaskie

W Łomży odbyło się Międzynarodowe Forum Gospodarcze

15:27, 09.09.2021
  Obiektyw TVP3 Białystok
W Łomży odbyło się Międzynarodowe Forum Gospodarcze

fot. TVP3 Białystok
fot. TVP3 Białystok

Podziel się:   Więcej
Ostatnie miesiące i pandemia wpłynęły na tempo zmian w polskiej gospodarce, ale jednocześnie pokazały, że pomimo trudności stale się rozwija.

Jak powiedział Marcin Czyża z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - Wbrew pozorom kondycja polskich przedsiębiorstw na ten moment jest całkiem przyzwoita, mimo pandemii, która się przydarzyła, oczywiście cały czas potrzebują pieniędzy na rozwój.

Gospodarka, zarówno ta lokalna, jak też krajowa musi się dostosowywać do zmieniającego się szybko świata. Pomóc mają spotkania różnych grup zawodowych, przedstawicieli różnych sektorów życia. III Międzynarodowe Forum Gospodarcze w Łomży odbywa się pod hasłem „Rozwój innowacyjnej nauki”, bo dzięki nauce łatwiej poruszać się w biznesie.

Rozwój to nauka, ale też finansowe wsparcie.

- Trzecia perspektywa środków unijnych nadchodzi i będziemy chcieli zwrócić uwagę na innowacyjność, na ochronę środowiska, na skuteczne, pomocowe programy dla gospodarki, nakierowane na czyste powietrze i Zielony Ład
– powiedział Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Zmienia się też rynek pracy – stał się rynkiem pracownika. Przybywa jednak osób długotrwale bezrobotnych, stąd nowe projekty i pomysły na wsparcie zawodowe tych, którzy chcą do pracy wrócić. Powiatowy Urząd Pracy w Łomży rusza z nowym programem, przeznaczonym dla 15 kobiet.

- Dla kobiet długotrwale bezrobotnych w wieku 45 plus, stosując absolutnie nowe rozwiązania, czyli zintegrowane działanie, przez zastosowanie wielu form aktywizacji zawodowej – wyjaśnia Elżbieta Olejniczak, Powiatowy Urząd Pracy w Łomży.

Forum Gospodarcze to też okazja do nawiązywania nowych kontaktów zarówno pomiędzy przedsiębiorstwami, jak też instytucjami i uczelniami.
 
 
 
...
 
źródło: Obiektyw TVP3 Białystok