• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Białystok

Początki artystycznej kariery Bartosza Bieleni

16:44, 25.01.2020
  Obiektyw TVP3 Białystok
Początki artystycznej kariery Bartosza Bieleni

Początki artystycznej kariery Bartosza Bieleni/kadr z filmu ''Boże Ciało''
Początki artystycznej kariery Bartosza Bieleni/kadr z filmu ''Boże Ciało''

Podziel się:   Więcej
Casting do spektaklu Mały Książe w reżyserii Tomasza Hrynka. Siedmioletni wówczas Bartosz Bielenia zaskoczył reżysera swoją kreatywnością i wyobraźnią. Wygrał casting i przez dwa lata grał głównego bohatera przedstawienia.

Monika Zaborska, teraz aktorka Teatru Dramatycznego w Białymstoku debiutowała wspólnie z Bartkiem. Jak mówi chłopiec już wtedy zachwycał i spełniał się na scenie. - Bartek miał bardzo dużo tekstu do zapamiętania, oprócz tego tam była taka scena gdzie z Adamem Dzienisem byli podwieszeni na takich lejcach i wisieli nad sceną kilka metrów i całą scenę też zagrał i nie usłyszałam ani razu, że jest mu niewygodnie, a było potwornie niewygodnie. Ja drżałam patrząc na niego zza kulis, żeby mu się nic nie stało - a on o tym nie myślał tylko opowiadał historię Małego Księcia i był bardzo wzruszający.

Współpracę z Bartkiem bardzo dobrze wspomina też Piotr Półtorak, dziś dyrektor Teatru Dramatycznego w Białymstoku, w 1999 sceniczny partner chłopca. - To było coś zagrać i to zagrać bardzo dobrze, bo to nie jest tylko to że on przyszedł na scenę i był bo był dzieckiem, on naprawdę stworzył postać, bardzo fajną, ciepłą, niewinną, radosną.

Swoje aktorskie umiejętności Bartek szkolił w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Najpierw w dziecięcym Teatrze Szóstka, później w Teatrze Klaps. Halina Jędrzejczak - instruktor i opiekun artystyczny Teatru w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku - mówi, że już wtedy wyróżniał się na tle innych dzieci umiejętnościami, wrażliwością i dojrzałością.

Białostoczanin Bartosz Bielenia staje się jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kina. Wszystko za sprawą głównej roli w nominowanym do Oscara "Bożym Ciele". 28-latek swoją przygodę z aktorstwem zaczął już jako kilkuletnie dziecko. Czy na jego koncie pojawi się także Oskar tego dowiemy się podczas specjalnej gali już 9 lutego.
 
 
 
...
 
źródło: Obiektyw TVP3 Białystok