• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wiosna Twórców w Supraślu

17:15, 24.03.2023
Wiosna Twórców w Supraślu

fot. TVP3 Białystok
fot. TVP3 Białystok

Podziel się:   Więcej

Natalia jest uczennicą Liceum Plastycznego, dziś swoje prace pokazała na wystawie otwierającej Wiosnę Twórców w Supraślu.


- Wystawa jest o mojej interpretacji snów, koszmarów, sytuacji które działy się głównie podczas kwarantanny - wyjaśniła Natalia Zielenkiewicz, uczennica Liceum Plastycznego w Supraślu.


Wiosna Twórców to trzy dni spotkań z rzemiosłem i sztuką. Wydarzenie ma przybliżyć ludziom naszą tradycję i pokazać lokalną twórczość szerszej publiczności.


- Kultywowanie tradycyjnych naszych rzemiosł jest bardzo istotne, żeby zachować naszą kulturę po prostu - powiedział Piotr Łasiewicki, organizator Wiosny Twórców. Pierwszy dzień wydarzenia to otwarcie wystaw prac lokalnych twórców. Wernisaż młodej artystki zaplanowano w bibliotece w Supraślu.


- W tych pięknych przestrzeniach młodzi twórcy zainspirowani różnymi sytuacjami, rożnymi doświadczeniami mogą przekazywać sztukę - mówił dr Łukasz Lubicz-Łapiński, dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Prace doświadczonych rzemieślników i artystów zobaczymy na placu przy ulicy Uroczysko.


- Przekrojowe spektrum drobnych rzeczy, które tworzę u siebie w kuźni - mówił Paweł Mikucki, kowal artystyczny.


Na jutro organizatorzy zaplanowali warsztaty rzemiosła, na których między innymi można będzie nauczyć się tradycyjnego śpiewu białoruskiego.


- Na rynku w Supraślu będziemy mieli warsztaty garncarskie wypalania raku, ceramiczne z wałków wyklejania z wałków rożnych form ceramicznych oraz tradycyjnego tkactwa - wyplatania krajek - powiedział Piotr Łasiewicki, organizator Wiosny Twórców. Wiosna twórców potrwa do niedzieli i zakończy się targiem rękodzieła na rynku w Supraślu.

 
 
 
...