• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wystawa Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Brańsku

17:50, 24.03.2023
Wystawa Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Brańsku

fot. TVP3 Białstok
fot. TVP3 Białstok

Podziel się:   Więcej

Białystok, Bielsk Podlaski a teraz Brańsk. Miasto jest kolejnym przystankiem na trasie wystawy „Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko i Jego Muzeum w Okopach". Na dwunastu wielkoformatowych planszach archiwalne zdjęcia księdza Jerzego Popiełuszki. Wystawa opowiada o błogosławionym kapłanie, jego rodzinie i środowisku z którego wyrósł.


- Bardzo nas to cieszy, że się tak upamiętnia księdza Jerzego -mówili Alfreda i Józef Popiełuszko, rodzina bł. ks. Jerzego Popiełuszki


- To jest nie tylko wspaniałe wydarzenie kulturalne, ale przede wszystkim patriotyczne, postać księdza Jerzego Popiełuszki jest dobrze znana wszystkim mieszkańcom naszego regionu - powiedziała Agata Puchalska, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.


Wystawa o księdzu Jerzym Popiełuszce - przedstawia najważniejsze momenty jego życia, także te tragiczne. Ekspozycję która przemierza Podlaskiego przygotowało Muzeum Podlaskie. Instytucja wciąż apeluje o przekazywanie pamiątek związanych z błogosławionym kapłanem.


- Trwa akcja poszukiwania pamiątek i wiele osób już te pamiątkę zdeponowało w Muzeum ufając nam, że w przyszłości zostaną zaprezentowane właśnie w powstającego muzeum - dr Ewa Rogalewska, kurator wystawy, Muzeum Podlaskie.


A plenerowa ekspozycja prezentuje także wizualizacje miejsca pamięci w rodzinnej miejscowości kapłana. Jest już gotowy projekt Muzeum błogosławionego kapłana Muzeum Podlaskie chce aby prace budowlane muzeum Jerzego Popiełuszki w Okopach zakończyły się w 2025 roku.

 
 
 
...