• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Białystok

Nowy szef PO w Podlaskiem Krzysztof Truskolaski: chcę ewolucji, a nie rewolucji

17:16, 24.10.2021
  PAP
Nowy szef PO w Podlaskiem Krzysztof Truskolaski: chcę ewolucji, a nie rewolucji

fot. TVP3 Białystok
fot. TVP3 Białystok

Podziel się:   Więcej
Z przedstawionych w niedzielę na konferencji prasowej w Białymstoku wyników wewnętrznych wyborów w PO w Podlaskiem wynika, że Truskolaski zdobył 89,86 proc. poparcia, 10,24 proc. głosujących było przeciw.

Regionalny pełnomocnik wyborczy mecenas Wojciech Srocki odczytał, że frekwencja wyniosła 74 proc. Głosowanie odbywało się w sobotę w ośmiu komisjach w regionie. Donald Tusk w wyborach na przewodniczącego PO, w Podlaskiem zdobył 99,65 proc. głosów za.

- Nie chciałbym wprowadzać rewolucji. Chciałbym, żeby to była ewolucja naszej partii. My jako Platforma Obywatelska musimy znowu zacząć wygrywać wybory. Deklaruję dzisiaj, że każdy członek naszej partii, który będzie chciał ciężko pracować na rzecz zwycięstwa, będzie miał do tego możliwość. Chcę współpracować ze wszystkimi. Chcę, aby ta nasza zwycięska drużyna przystąpiła do wyborów samorządowych i do wyborów parlamentarnych
- mówił Krzysztof Truskolaski.

O swoim wyniku w wyborach powiedział, że jest to "wysoki mandat zaufania" i deklarował, że nie zawiedzie "pracując na sukces PO". - Łączymy młodość i doświadczenie. Chciałbym, żeby w PO pomieścili się wszyscy, którzy chcą ciężko pracować - dodał Truskolaski.

Pytany o ocenę wyboru Donalda Tuska na szefa PO powiedział, że "wzmocnił" on swój mandat, bo został przewodniczącym na kolejne cztery lata. - Wierzę, że ta energia Donalda Tuska również będzie widoczna u nas w regionie. Wierzę, że wspólnie uda nam się wygrać najbliższe wybory samorządowe i parlamentarne - powiedział Truskolaski.

Nowym przewodniczącym PO w Białymstoku został obecny przewodniczący Rady Miasta Białegostoku Łukasz Prokorym. Zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Nikitorowicza, zastępcę prezydenta Białegostoku, który był szefem PO w mieście przez półtorej kadencji, teraz nie startował. Przewodniczącą w Suwałkach jest radna sejmiku, była wicemarszałek województwa podlaskiego Anna Naszkiewicz, a w Łomży na czele struktur stanął szef klubu KO w łomżyńskiej Radzie Miasta Piotr Serdyński.
 
 
 
...
 
źródło: PAP

zobacz również