• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Podlaskie

KAS zlikwidowała nielegalną fabrykę papierosów i magazyn tytoniu

12:18, 23.09.2020
  PAP
KAS zlikwidowała nielegalną fabrykę papierosów i magazyn tytoniu

fot. podlaska KAS
fot. podlaska KAS

Podziel się:   Więcej
Pod Warszawą funkcjonowała fabryka nielegalnych papierosów, do której tytoń dostarczany był z magazynu w Łodzi. Akcję w dwóch miejscach jednocześnie przeprowadzili wspólnie funkcjonariusze podlaskiej i łódzkiej KAS.

Jak poinformował w środę oficer prasowy podlaskiej KAS st. asp. Maciej Czarnecki, w łódzkim magazynie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 5,5 tony krajanki i suszu tytoniowego, maszyny do krojenia i suszenia tytoniu, setki tysięcy gilz papierosowych oraz 20 tys. szt. nielegalnych papierosów.

W hali w okolicy Warszawy KAS zabezpieczyła linię do produkcji i pakowania papierosów. Były tam również pomieszczenia dla pracowników z sypialniami i zapleczem kuchennym. Na terenie fabryki znajdowało się 11 ton krajanki i suszu tytoniowego, 200 tys. wyprodukowanych papierosów oraz komponenty wykorzystywane przy ich wytwarzaniu i konfekcjonowaniu (m.in. filtry, gilzy i kleje).

- Podczas akcji zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty narażenia na uszczuplenie podatku akcyzowego w związku z przechowywaniem nielegalnego tytoniu i papierosów - dodał Czarnecki. Śledztwo, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Bałuty, prowadzi Łódzki Urząd Celno-Skarbowy. Na wniosek prokuratury, sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

Wartość zabezpieczonej linii do produkcji papierosów oraz urządzeń do przetwarzania tytoniu została oszacowana na ok. 2 mln zł. Według KAS, gdyby przejęte wyroby tytoniowe trafiły do obrotu, Skarb Państwa straciłby ok. 15,5 mln zł.
 
 
 
...
 
źródło: PAP