• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Społeczne

Zmiana na stanowisku komendanta wojewódzkiego straży pożarnej

14:10, 05.08.2020
  PAP
Zmiana na stanowisku komendanta wojewódzkiego straży pożarnej

fot. TVP3 Białystok
fot. TVP3 Białystok

Podziel się:   Więcej
W środę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Białymstoku odbyła się z tej okazji uroczystość zdania obowiązków przez ustępującego komendanta i ich przekazania nowemu szefowi strażaków zawodowych w Podlaskiem.

Jarosław Wendt był komendantem wojewódzkim PSP w Białymstoku przez 4,5 roku. Sam złożył wniosek o odejście ze służby; po jego uwzględnieniu został odwołany ze stanowiska z dniem 7 sierpnia. Jak mówił w czasie uroczystości, odchodzi z czynnej służby w PSP, ale całkowicie nie traci kontaktu ze strażą pożarną, choć - jak mówił - z dniem odwołania "będzie służył" swojej rodzinie.

Mł. brygadier Sebastian Zdanowicz, który obowiązki przejmie 8 sierpnia, ostatnio był zastępcą dowódcy, potem dowódcą jednej z białostockich jednostek ratowniczo-gaśniczych. Jak podkreślił, najważniejszymi wartościami w służbie są dla niego dobro ludzi i międzyludzkie relacje. - Podejmując działania kierowałem się korzyścią i bezpieczeństwem ludzi, tych którzy służą w PSP (...) jak i ludzi, na rzecz których służymy, którym ruszamy z pomocą w razie wystąpienia zdarzeń zagrażających ich życiu i zdrowiu - mówił w swoim wystąpieniu. Za swój priorytet na stanowisku komendanta uznał "inwestowanie w zasoby ludzkie". - Chciałbym postawić na szkolenia i rozwój kadr, na ulepszenie i unowocześnienie potencjału ratowniczego w granicach działalności podlaskiej komendy wojewódzkiej PSP - dodał Zdanowicz.

W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i służb mundurowych, w tym komendant główny PSP nadbrygadier Andrzej Bartkowiak.

Były wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, podlaski poseł Jarosław Zieliński dziękował odchodzącemu komendantowi za jego pracę i przypominał o realizowanym programie modernizacji służb mundurowych na lata 2016-2020, z którego korzystają również strażacy. Również wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podkreślał, że okres pracy odchodzącego komendanta był dobrym czasem dla straży pożarnej w regionie i pracy na rzecz bezpieczeństwa publicznego w województwie.
 
 
 
...
 
źródło: PAP

zobacz również