• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

kujawsko-pomorskie

1 września dzieci wrócą do szkół! Trzy modele nauczania

20:33, 05.08.2020
  Mateusz Dul;
1 września dzieci wrócą do szkół! Trzy modele nauczania

W szkołach od nowego roku szkolnego nie będzie obowiązku zasłaniania ust i nosa (fot. Pixabay)
W szkołach od nowego roku szkolnego nie będzie obowiązku zasłaniania ust i nosa (fot. Pixabay)

Podziel się:   Więcej
– zaznacza Ewa Ankiewicz-Jasińska, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy.
Mamy dużą szkołę, sale mamy duże, czyli tę odległość, która jest bardzo istotna możemy zachować. U nas sala jest w wielkości 80 m2, to spokojnie 32 uczniów wchodzi do takiej sali
ZOBACZ: Ranking uczelni "Perspektyw". Jak wypadły szkoły w regionie?

Szkoły w całym kraju zamknięte zostały 16 marca. Początkowo na kilka dni. Jednak decyzja o otwarciu szkół była przesuwana i ostatecznie uczniowie do końca roku w szkolnych ławach nie usiedli. To ma się zmienić. Decyzją ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego od 1 września wszyscy wrócą do klas.

- Podstawowym modelem jest model powrotu do tradycyjnych zajęć w szkołach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, które znajdują się w wytycznych, opracowanych wspólnie przez GIS, ministra zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej – podkreślił Dariusz Piontkowski.

ZOBACZ: Ósmoklasiści już znają wyniki egzaminu. Teraz czeka ich rekrutacja

W Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy dyrekcja jest gotowa na powrót uczniów od początku września. Jak mówią, są wstanie zapewnić bezpieczeństwo swoim podopiecznym.
 
 
 
...
 
- dodał minister edukacji narodowej.
Dyrektor szkoły, który zna specyfikę swojej placówki, w porozumieniu z organem prowadzącym oraz przy pozytywnej opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego, będzie mógł ograniczyć częściowo lub w większym stopniu funkcjonowanie tradycyjnego sposób nauczania
W niektórych miejscowościach szkoły jednak będą mogły być zamknięte. Jeżeli na terenie danej gminy wykryte zostanie ognisko koronawirusa, to dyrektor szkoły, w porozumieniu z organem prowadzącym, będzie mógł częściowo lub całkowicie szkołę zamknąć.
Obowiązkowa ma być dezynfekcja rąk, m.in. podczas wejścia do szkoły. Dodatkowe środki ostrożności wprowadzone zostaną podczas wydawania posiłków dla dzieci. Dokładne wytyczne, co do funkcjonowania szkół, dyrektorzy poznać mają w najbliższych dniach.