• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

kraj

Co dalej z nauką w szkołach? Nie będzie powrotu kolejnych klas?

11:26, 17.02.2021
  acm;   RMF FM, portal TVP Info
Co dalej z nauką w szkołach? Nie będzie powrotu kolejnych klas?

Powrót do szkół: jest kilka wariantów
Powrót do szkół: jest kilka wariantów

Podziel się:   Więcej
– oznajmił wiceszef resortu edukacji.
Mamy kilka możliwych wariantów, w zależności od tego, jak będzie rozwijała się epidemia. Mamy nadzieję, że przynajmniej uda się utrzymać to, że dzieci z klas I-III uczą się stacjonarnie
ZOBACZ: Wiceminister edukacji: Możliwe, że wkrótce do szkół wróci więcej uczniów

W poniedziałek weszła w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Do 28 lutego została przedłużona nauka zdalna dla uczniów z klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich. Młodsi uczniowie – z klas I-III szkół podstawowych – nadal uczą się stacjonarnie w szkołach, zajęcia stacjonarne mają też przedszkolaki.

W ostatnich dniach z raportów epidemicznych Ministerstwa Zdrowia wynikało, że przypadków zakażeń koronawirusem jest nieznacznie więcej, a trend dotyczący przebiegu epidemii się zmienił. Minister zdrowia sugerował, że jeśli trend ten się nie odwróci, możliwe będzie zaostrzenie restrykcji.

O nauce zdalnej i stacjonarnej uczniów klas podstawowych i ponadgimnazjalnych mówił w RMF FM wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski. – W przyszłym tygodniu będzie decyzja, co dalej z nauką w szkołach, obecny stan obowiązuje do końca lutego – przekazał.
Według Piontkowskiego jeżeli doszłoby do gwałtownego wzrostu liczby zakażeń, decyzję ws. dalszego funkcjonowania szkół będzie podejmował premier z Radą Medyczną. – Nasze dane wskazują na to, że w tej chwili nie widać wzrostu liczby zakażeń w szkołach – dodał Dariusz Piontkowski.
źródło: RMF FM, portal TVP Info